Problemy z ruszaniem

Witam, jestem posiadaczem skutera SYM JET 4 50cc 4T, od roku mam mały problem a mianowicie gdy skuterem nie jeździ się przez co najmniej 4 dni to po tych kilku dniach występuje pewien problem. Odpalić odpali bez problemu rusza się też, ale po przejechaniu kilku metrów skuter zaczyna się dławić nie reaguje na gaz nie chce jechać, trzeba stanąć pogazować trochę w miejscu i po minucie ruszy ale przez kilka metrów nadal będzie się dławić (późniejsze ruszania bezproblemowe). Skuter jeździ prawidłowo tylko te ruszanie po kilku dniach jest najgorsze. Wiecie może co jest tego przyczyną?

PS: 2 lata temu zdjąłem blokady w serwisie, ale bez modułu. Skuter jest w stanie wyciągnąć teraz 73km/h(GPS)
Moim pytaniem jest:
1.Czy ten problem z ruszaniem może być spowodowany zablokowanym modułem?,
2.Czy zmiana na odblokowany coś zmieni?(zwiększy moc, v-max)
3.Podobno moduł odblokowany do tego skutera kosztuje w granicach 100-150zl?(chociaż na allegro są za 40zl)

przyczyn może być kilka:

  • paruje ci paliwo z gaźnika i zanim go odpowiednio ponownie zaleje do odpowiedniego poziomu jest problem z dostarczaniem paliwa.
  • wariuje ssanie
  • pada gaźnik lub trzeba go wyregulować na inne temperatury… może jest bardzo bogato czy coś.
  • problem ze świecą, cewką lub przewodem WN… gdzieś łapie wilgoć i zanim się lekko nie rozgrzeje i nie odparuje to nim szarpie