Problemy z Keeway Hurricane

Na skuterach się nie znam . A mam parę problemów z moim nowym skuterem -Keeway Hurricane . Może wy mi coś pomożecie i stwierdzicie czy to normalne .
Po pierwsze gdy nie jadę , nie dodaje gazu światła co raz słabiej świecą , aż w końcu gasną . Gdy dodaję gazu zapalają się . Jest to dość uciążliwe . Normalne czy jakaś wada ?

Od 2 dni , gdy zatrzymuję się po chwili sam gaśnie . Wydaje mi się , że na początku tak nie było . Normalne czy już coś zepsułem ?

Mam przejechane ponad 400 km , a przedni hamulec mi piszczy , co może być tego przyczyną ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ! Jak te 3 sprawy się wyjaśnią będę mógł spać spokojnie . :))

Hehehe jakbym czytal o swoim skuterku :). Piszczenie ustapi samo, u mnie mam teraz 320km najechane i ustapiło, piszczalo okolo 150km.
A jesli chodzi o przygasanie światel, to pewnie obroty ci spadają do okolo 1000 na minute. Zwiększ minimalnie na rozgrzanym silniku obroty, jak masz obrotomierz to tak do 2k/min.
A gasne ci bo masz za male wolne obroty.
Takie są moje przypuszczenia, ale poczekaj na rady innych bo ja tez nowicjusz :).
PS. mi tak przygasal na początku czyli tak gdzies do 150km, potem sie unormowalo i trzyma mi kolo 2k obrotów na wolnych

Wyreguluj wolne obroty na rozgrzanym silniku i włączonymi światłami .
Dobra regulacja gaźnika załatwi sprawę !!!

Jeśli jest to nowy sprzęt jedz do serwisu i niech ci to zrobią na gwarancji

Obroty obrotami, ale to mi pachnie słabym ładowaniem lub jego brakiem. Świtała przygasają na wolnych obrotach i jest to normalne, ale nigdy nie powinny gasnąć całkowicie. Sprawdź więc też akumulator i ładowanie, jeżeli masz czym. Jeżeli masz prostownik nadający się do takich małych baterii, to podładuj aku (bo rozładowanie akumulatorom szkodzi, a poza tym możliwe, że staniesz gdzieś po drodze, skoro już gaśnie gdy popuścisz gazu) i jedź do serwisu jak nie jest daleko. Jak daleko, to zadzwoń tam, opisz objawy i zapytaj co robić.