Problemy po zimie.

Witam. Wczoraj pierwszy raz po zimie odpaliłem mojego skutera (city line 50), I mam taki problem że gdy jadę 20km/h i chce przyspieszyć do 30-40km/h to skuter zaczyna szarpać. Wyczyściłem filtr powietrza i nadal to samo. Mam podejrzenie że to może być spowodowane zbyt niska temperatur na dworze.

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Pozdrawiam

Spróbuj nalać mu nowego, świeżego paliwa.
Być może to jest przyczyną.

Może to byc też zatłuszczone sprzęgło :)

Dzięki za rady. jutro dam znać czy coś się poprawiło. ;)

A moze trzeba go troche 'rozjezdzic' po zimie i dopiero szukac przyczyny? Duzo jezdziles po zimie?

Po zimie zrobiłem jakieś 5-7km.

Wyjeździj to paliwo, zalej do pełna i przejedź kilkanaście km.
Powinno wrócić wszystko do normy.

Kilka kilometrow to zdecydowanie za malo zeby wszystko sie, ze tak powiem 'rozchodzilo' po zimie. Silnik jest zamulony, daj mu troche czasu, zrob jeszcze troche kilometrow i to nie wolno ale calym ogniem (oczywiscie stopniowo).

Proponuje odpalić skuter i poczekać kilka minut niech sobie skuter pochodzi na wolnych obrotach a dopiero po tych np.5 minutach wsiąść na skuter

Miałem tak kiedyś po zimie.Zaczynałem przygodę ze skuterami i nie wiedziałem co jest.Teraz wiem że trzeba skuter "rozjeździć".Po kilkunastu kilometrach powinno być ok...

Dzięki wszystkim za pomoc.

Jak byście mieli jakieś problemy (OBY NIE)to piszcie. Może akurat będę
coś wiedział.
Pozdrawiam. ;)

No problemu. Jakbys mial jakies pytanka to pisz: 12896701.

zobacz do paska napędu może się ślizgać po prowadnicy

e słuchajcie mam problem ze skuterem jak go odpale i szybko dodam gazu to gaśnie nie wiem co sie stało ale mam podejrzenie że to gaźnik do wymiany ale nie wiem może ktoś z was miał taki problem

To jest normalne... Ja mam tak samo, jak go przy gazuje tak "pyk" to zgaśnie, a jak stopniowo wrócę manetką do pozycji jałowej to nie gaśnie :) Wypraktykowane na dwóch nowych Chiniolach.