Problem,Przegrzany??

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Problem,Przegrzany??

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 10 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam posiadam piaggio zip 97r. Problem polega na tym ze jak za długo jezdze czyli przypuśćmy 20 min na całym gazie to mi później daje sam gazu zgasza się sam silnik i ma zamuła po 1 godzinie odpoczunku jest dobrze.CO może był nie taką?Prosze o szybką odpowiedź z góry dzięki!!

Anonimowy

a jak zaczynają się te problemy to masz gorącą przekładnie, pompe wody i cylinder? Masz płyn chłodzący? Przeczyść gaźnik i wyreguluj

Anonimowy

PodLy napisał:

a jak zaczynają się te problemy to masz gorącą przekładnie, pompe wody i cylinder? Masz płyn chłodzący? Przeczyść gaźnik i wyreguluj

Tak,jest gorąca przekładnia.może oleju zamało??

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Anonimowy

Też ostatnio tak miałem ale to była wina tego że mi jeden wężyk poszedł od cieczy i było jej mało, uciekała i wszystko się nagrzało.. dolej płynu najlepiej pod sam korek, odpal i przejedz się kawalek i znów dolej,żeby to poleciało.

Anonimowy

To jest zapewne silniczek ac, wiec pewnie juz cycek słaby i się grzeje strasznie, bądź masz złą mieszanke. Sprawdz kompresje i ustaw dobrze gaźnik!

Anonimowy

Możliwe ze masz źle wyregulowany gaźnik i na początku dobrze jedzie bo na ssaniu śmiga (jeżeli masz automatyczne)….takie śmieszne porównanie- ja mam w swojej jawce takie objawy 😆 😆 😆 A tak serio to wyreguluj gaźnik a jak nie umiesz to lepiej poszukaj kogoś kto umnie….. Jeśli sam dodaje gazu..tzn. obroty rosną- typowy objaw brakującego paliwa- więc sądze że to gaźnik… gaśnie bo już w ogóle nie ma paliwa..może masz gdzieś zapchany gaźnik albo coś w tym stylu….. KONIECZNIE wyciąg kranik i sprawdź czy sitko nie jest zapchane może ogranicza dostąp do paliwa…..

Anonimowy

PodLy napisał:

Też ostatnio tak miałem ale to była wina tego że mi jeden wężyk poszedł od cieczy i było jej mało, uciekała i wszystko się nagrzało.. dolej płynu najlepiej pod sam korek, odpal i przejedz się kawalek i znów dolej,żeby to poleciało.

Możecie mi powiedzieć jakiego oleju najlepiej wlać do przekładni?

Anonimowy

Do przekładni lej Motul Scooter Gear (SAE80W/90) Jest on dostąpny u pana M. (na jednośladzie nie znalazłem)

Anonimowy

Koledzy mi mówią że może być do przekładni hipol czy to prawda

Anonimowy

Ja do przekładni wlałem olej Castrol MTX, jest full syntetyczny i odpowiednio gęsty dla przekładni w skuterze! A ten Motul to pół syntetyczny olej…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie