Tuning skutera czy kupno większej pojemności?

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #17253 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Witam mam problem bo na następny sezon chciałem albo kupić coś mocniejszego albo z tuningować swoją Ince Street 50. I nie mogę się zastanowić czy kupić coś z 125cc czy z tuningować Ince jakie są w tym + a jakie – ?? Z góry dzięki co wy o tym myślicie?

#17255 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster

Pierw określ budżet na tuning i na zakup nowego skutera.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

#17660 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Na tuning miał bym 1000zł a na nowy to 2 tyś i resztę tata na raty by wziął. Jak na razie posiadam kartę motorowerową.

#17661 Reply
    Leszek Śledziński
    Keymaster

Tuningowanie Twojego skutera to moim zdaniem tak jakby wykładać gresem dom z kartonu.

#17662 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Tuningowane gaźnikowe 50ccm, zazwyczaj pali więcej niż seryjne, wtryskowe 125ccm.
    Może warto pomyśleć nad kompromisem osiągów, czyli kupić coś markowego, odblokowane na wtrysku: najlepiej Runneta albo SR- v-max w tych maszynkach na serii to blisko 90km/h, przy dość przyzwoitym spalaniu.

#17665 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Jutro jadę do salonu popatrzeć na jakieś motocykle 125. Myśałem żeby kupić używaną Aprilie Rs 125cc.Albo nowego Zipp-a Manic-a

#17675 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

chodzi Ci o biegówkę?

#17686 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik

Leszek napisał:

Tuningowanie Twojego skutera to moim zdaniem tak jakby wykładać gresem dom z kartonu.

No dzięki, Leszku.

#17696 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Jak przejedziesz się „półlitrem” albo „litrem” to zmienisz zdanie, Kisiu;D

#17697 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

qazwsxedc napisał:

chodzi Ci o biegówkę?

Właśnie chciałem coś takiego żeby ze 100poleciał pasuje mi mój skuter.Ale na forum powiedzieli żeby nie tuningować bo się nie opłaca i że się rozleci. Leci mi 80km/h i mam w tłumiku taką zaślepkę i taki mała rurka wystaje tylko z tego i jak bym to przewiercił to wiecej by mi poleciał?

#17699 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

A jeździsz więcej w trasie czy po mieście?

#17700 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Jeżdze tu i tu do szkoły w mieście na wypad z kumplami to poza miasto a po co pytasz?

#17701 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Bo biegówka w tak małej pojemności to zazwyczaj nie jest dobre rozwiązanie, tymbardziej do miasta, ze względu na krótkie przełożenia.

#17702 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Czemu wolniej się rozpędza czy jak?

#17703 Reply
    grocik
    Użytkownik

cały czas musisz biegami wachlować 😀

#17704 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Otóż to- tam jest 6 biegów- w mieście, według mnie, żadna frajda.

#17720 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Ale po za miastem przycisnąć sobie 100+ to jest frajda. Jeździłem na kolegi biegówce Zipp Shock to w mieście lipa z tymi biegami tak z leksza a on ma 4 biegi.Muszę zobaczyć ile pieniędzy uzbieram i wtedy zobaczę bo jeszcze prawko na A1 to kolejne 600zł.

#17722 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Według mnie, robienie A1 to strata hajsu i to totalna- prawko na 2 lata.
    a stówką może różnie dobrze lecieć w automacie- żaden problem 😉

#17752 Reply
    Vezyr
    Użytkownik

Ale co jest za myślenie „A1-prawko na 2 lata”-bardzo wiele osób jakby zrobiło A1, to by miało tylko to prawko na całe życie-A pewnie by już nie robili, bo 125ccm to już wystarczająco.

#17753 Reply
    qazwsxedc
    Użytkownik

Vezyr, może dziadkowi to wystarczy do końca życia, ale napewno nie młodemu, którego kumple jak bedą miali „18” przesiąde się na litry itp.
    Naprawde wątpie, żeby ktoś z zajawką motocyklową skończył swoją kariere na 125.

#17758 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Ja właśnie chcę jeździć 125cc do 18 a potem 600cc i litr. Musze zrealizować sobie 125cc na następny sezon.

#17774 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik

qazwsxedc napisał:

Jak przejedziesz się „półlitrem” albo „litrem” to zmienisz zdanie, Kisiu;D

Z chęcią bym się przejechał, bo czuję pokusę ale prawko trzeba zrobić i pewnie bym się zabił jak znam życie.

#17787 Reply
    IncaStreet
    Użytkownik

Ale pół litr albo litr to jest maszyna. Teraz mają wprowadzić prawo jazdy na pojemności. To jest już masakra.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Tuning skutera czy kupno większej pojemności?
Twoje informacje:

Back to top button