Problem ze świecą w skuterze

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #296588
    krystian3283
    Użytkownik
    • 17
    • 41Postów:

    Witam, mam problem z świecami w moim skuterze.. wygląda on tak: za każdym razem jak przejadę 1km to skuter zaczyna przerywać, tracić moc, strzelać z tłumnika i gaśnie.. gdy wykręcam świecę ma ona złączone elektrody i dużej wielkości żużel łączący je… nie jest to problem świecy bo kupiłem nową NGK i mam jeszcze dwie troche starsze i na każdej jest to samo…POMOCYY!!!

    #296590
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    czy elektrody są złączone – tzn stykają się – czy też jest miedzy nimi przerwa tylko zlepia je nagar, nalot?
    Jeżeli ten pierwszy przypadek to świeca jest za długa i tłok ją dogina.
    jeżeli ten drugi przypadek to masz problem albo ze składem mieszanki albo z kompresją.

    To zalezy czy jest zaolejona, jaki ma kolor, jaki stan, po jakim to jest przebiegu.. itd

    #296591
    krystian3283
    Użytkownik
    • 17
    • 41Postów:

    http://zapodaj.net/3eba383a79a07.jpg.html – mniej więcej tak to wyglądało
    Te dwie starsze to normalnie kawa z mlekiem i zawsze suche po wykręceniu więc spala dobrze, a ta nowa to normalny srebrny kolor bo nowa..
    Świece mam dobrej długości, to standardowa krótka,wcześniej tak się nie działo.
    Dodam że sam sobie olej dolewam do baku i chciałem zapytać czy jeżeli ta pompka oleju nie pompuje czy tonie jest problem?

    #296593
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    a świeca prawidłowo dobrana ciepłotą?

    #296595
    krystian3283
    Użytkownik
    • 17
    • 41Postów:

    No znaczy kupiłem standardową, ale moim zdaniem to nie jest problem bo świeca która byłą w nim odkąd kupiłem nie robiła tak, a jakiś czas temu zaczeła, więc znalazłęm u siebie starszą trochę robiła to samo i kupiłem nową i również to samo…

    #296601
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    pokaż zdjęcie takiej świecy a nie rysunek poglądowy. ile tego oleju lejesz – i zy jesteś pewien że pompa nie działa lub zbiornik na olej masz pusty?

    #296604
    krystian3283
    Użytkownik
    • 17
    • 41Postów:

    Pompka to przed zmianą na mieszanie w baku działała tylko zdecydowałem że sam sobie będę robił bo mi powiedziano że to chińskie gów.. może się popsuć a dalej to wiadomo, serduszko by staneło… Leje 1:50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button