problem ze światłem stopu

siemka
byłem dzisiaj na obowiązkowym przegladzie technicznym i niestety oblałem bo cały czas pali mi się swiatło stopu. Umówili mnie na naprawe na nastepny tydzien i pojechałem do domu gdzie odkryłem że owe swiatło pali się cały czas ponieważ klamka tylniego hamulca nie odbija do końca , czy ktos podpowie jak mogę sam usunąć tą usterke bo nie chce placić dziesiątki funtów za coś co mogę sam usunąc . Dzieki i pozdrawiam

z tylu masz hamulec 'bebnowy'? jezeli tak to sprezynke wymien

tak mam hamulec bębnowy , a gdzie ta spręzynka jest? nie jestem znawcą skuterów ;)

Na lince hamulcowej przy kole.

Przy tylnim kole tam gdzie mozna naciagnac linke (poszukam zdjecia jak znajde to podesle)

@ znalazlem prosze

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/skutery/e_max_kontra_Yamaha_Neos/hamulec_bebnowy_neos4_yamaha_skuter_test_mg_0205.jpg

widzisz ta sprezynke koło koła?

widze widze , ostatnio podkrecalem tą srubke bo mi slabo hamował , dzieki za pomoc , zobacze jutro bo dziś deszcz pada i jak coś dam znać :)

nie wytrzymałem i mimo deszczu poszedłem oblukać , u mnie nie ma takiej spreżynki tylko jest czarna guma na całej długości zamiast niej , nie ważne ale wziełem jeszcze tą śrubke podkręciłem i teraz niemal że lepiej hamuje to jeszcze odbija prawie że do konca i światlo stopu gaśnie także pojechałem jeszcze raz na MOT i koleś przy mnie oblukał skuter w minute i wydał potrzebny papier na następny rok :)

Guma jest a sprężynki nie ma? Musisz kupić tą sprężynke.

czyli klamka nie odsuwała się do końca na "pierwotne" miejsce wiec stycznik wykazywał jakbyś miał naciśnięty hamulec a jeśli masz w skuterze pozycyjne co jest często montowane to nawet przy nie włączonym silniku z tylu będzie świeciło światło stopu i z przodu żarówka lub nawet dwie małe

dokładnie :)

ja to przerobiłem na uszkodzonych czujnikach przy klamkach

KrzysiekP napisał:

ja to przerobiłem na uszkodzonych czujnikach przy klamkach

Ale co ma czujnik do tego wszystkiego jeżeli nie ma tej sprężynki więc normalne, że ta klamka nie oddaje na tyle aby wyłączyć "stop"

doomino jak bedzie zwarcie w samym czujniku mimo sprezyny to tez bedzie swiecila