Problem ze światłami w router metro city

Witam serdecznie. Ostatnio pojawił się u mnie problem ze światłami. Mianowicie jadąc na krótką przejażdżkę zauważyłem, ze mam odwrotna kolejność świateł w skuterze. Kiedy przełącznik był ustawiony na światła krótkie świeciły światła długie, a kiedy na długie świeciły światła krótkie. Potem zrobiłem sobie krótką przerwę w jeżdzie.
W drodze powrotnej dalej była zmieniona kolejność świateł na przełaczniku, ale dodatkowo nie świeciły światła mijania (świeciły światła postojowe). W czym może tkwić problem. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Też mam Metro City, muszę przyznać że po kupnie skutera bardzo szybko przepaliły mi się żarówki - pozycyjna i główna przednia. Pozycyjną olałem, ale główną wymieniłem... niestety zależnie od kaprysu światła robią dyskotekę, raz jadę na długich raz na krótkich i tak co chwila... doraźnie znalazłem na to patent... przytrzymać chwilę włącznik na chwilowym doświetlaniu drogi. Wiem jednak że to nie rozwiązanie problemu :) przy okazji pochwalę się jeszcze że prędkościomierz i licznik odmówiły współpracy po 239km. na początku były cyrki ale obeszło się bez serwisu. pozdrawiam.