Problem ze światłami, pomocy!

Witam mam problem gdyz skuter spala mi zarowki, wymienilem regulator napiecia ale to nic nie dalo. Czy moze to byc wina bezpiecznika bo podejrzewam ze jest spalony. Czy przez spalony bezpiecznik skuter moze spalac zarowki. Dodam ze zarowki spala wtedy gdy dam mu gazu i wtedy swiecą coraz mocniej az sie spala. Z dziekuje za pomoc

Bezpieczniki mają taką funkcję, by w celu ochrony całego układu przy nadmiernym obciążeniu palić się jako najsłabszy element i odcinać napięcie. Spalony (przerwany) bezpiecznik NIE przewodzi prądu, co za tym idzie układ do którego prowadzi nie jest zasilany. Mając spalony bezpiecznik odpowiadający za światła nie tyle miałbyś problem z przepalającymi się żarówkami, co z brakiem świateł w ogóle.
Rolą regulatora napięcia jest podawanie na wyjściu napięcia o stałej wartości niezależnie od tego co poda prądnica - skoro wraz ze wzrostem prędkości obrotowej na żarówki idzie coraz większe napięcie, to albo wymieniłeś zły na zły, albo masz coś pochrzanione w instalacji.

O dzięki rozjaśniles mi to wszystko troszeczke. Tak jak mówisz pokombinuje jeszcze z tym regulatorem bo kupilem zamiennik za 20 zl z innego 2t, teraz kupie orginalny i zobaczymy czy pomoże. Jeszcze raz dzięki.