Problem ze światłami mijania / krótkimi.

Witam mój problem polega na tym że że światło stopu działa, kierunkowskazy także, awaryjne też, ale nie działają postojowe (z tyłu i przodu), mijania(z tyłu i przodu) oraz drogowe ( z tyłu i przodu). Co to morze być? Podłączyłem do akumulatora samochodowego i też się nie świecą nawet przy dodawaniu gazu. Problem jest też taki że po kilku kilometrach trudno mi go odpalić z kopki, trzeba 10 razy na sucho i potem przy dodaniu gazu i odpala. Czy można coś z tym zrobić? Żarówki, przewody i bezpieczniki są okej.

Jest to skuter Benzer Ohio 2008r 2t chińczyk :D

Z góry dziękuje i pozdrawiam !!!

Sprawdź czy do lampy w ogóle dochodzi prąd.

Tak dochodzi. Przecież napisałem że przewody są okej. :D

Na pewno prąd dochodzi ? Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim tgb migacze i stop były zasilane z aku, reszta działała tylko na odpalonym silniku - kiedy prądnica(czy jak to się tam w skuterze nazywa) wytwarzała prąd. Sprawdz jeszcze raz, bo w twoim przypadku prądnica moze nei działać poprawnie.

Coś z alternatorem lub pomiędzy nim a akumulatorem (może gdzieś jest zwarcie?). Trudno Ci odpalić, bo nie ma ładowania lub jest za słabe. Światła pewnie z tego samego powodu nie świecą (Matuszczyk już wytłumaczył dlaczego). Napięcie prądu ładowania (wytwarzanego przez alternator) sprawdza się (przy akumulatorze) na odpalonym silniku i powinno wynosić 14.4 Volt lub troszkę więcej. Można je sprawdzić woltomierzem lub multimetrem cyfrowym. Warto też sprawdzić czy i jakie jest napięcie na obwodzie świateł.

Whistler napisał:

Coś z alternatorem lub pomiędzy nim a akumulatorem (może gdzieś jest zwarcie?). Trudno Ci odpalić, bo nie ma ładowania lub jest za słabe. Światła pewnie z tego samego powodu nie świecą (Matuszczyk już wytłumaczył dlaczego). Napięcie prądu ładowania (wytwarzanego przez alternator) sprawdza się (przy akumulatorze) na odpalonym silniku i powinno wynosić 14.4 Volt lub troszkę więcej. Można je sprawdzić woltomierzem lub multimetrem cyfrowym. Warto też sprawdzić czy i jakie jest napięcie na obwodzie świateł.

Skutery tym bardziej chińskie nie mają alternatora tylko prądnice.

nie to nie to... proszę o pomoc !!!