Problem ze światłami - Inca Sprint 50

Witam. To jest mój pierwszy wpis, więc proszę o wyrozumiałość. :o
Mam pewien problem ze światłami. A mianowicie - kolega wyjął chyba moduł, chociaż wątpię, że to był właśnie moduł, coś podobnego taką biała wtyczkę, :roll: która prowadziła do szarego, metalowego "czegoś" koło klaksonu. Gdy to wyjął, to skuter mu normalnie chodził, a gdy się przejechał, to mówił że miał tak jakby trochę większą moc. Więc zrobiłem to samo, ponieważ mam jeszcze blokadę i myślałem że może to coś zmieni. Różnicy nie było poza jedną - gdy przyjechałem, zobaczyłem że większość świateł się popaliła. :cry: Jemu się nic nie stało, a mi spaliły się (raczej): Przednie światła mijania (drogowe działają), tylne światło, światło postojowe i lampka w tablicy rozdzielczej. Wszystkie inne działają (kierunkowskazy, światła drogowe i stop). Raczej się spaliły bo przełożyłem z kolegi skutera tą żarówkę z tyłu i u mnie normalnie świeciła. Nie wiem tylko co spowodowało te "spalenia". Proszę o pomoc :!: :(

Witam.

Gdzie jest moduł w streetce masz tu:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/blokada-street-50

Napisz czy z tego miejsca wyciągnołeś białą wtyczkę. A będziemy Wszyscy szukać dalej:)

Przypadkiem to nie był regulator napięcia?

brew, ma racje. Zauważ, że nie spaliły się tylko światła, które są podpięte "przez" aku, czyli działają bez prądnicy.

Moduł w Sprincie jest obok akumulatora. Kolega wyjął ci regulator i za duże napięcie poszło na wszystko:D

na przyszłość polecam Ci nie pozwolić na dotykanie Twojego skutera przez kolegę.

Leszek wrote:

Moduł w Sprincie jest obok akumulatora. Kolega wyjął ci regulator i za duże napięcie poszło na wszystko:D

Ale dałem d..... sugerując się Inca.... 50 :) A ja wyjechałem z street:)
Przepraszam i obiecuję że zdarzyło się to przedostatni raz:)

WODZU wrote:

Leszek wrote:
Moduł w Sprincie jest obok akumulatora. Kolega wyjął ci regulator i za duże napięcie poszło na wszystko:D

Ale dałem d..... sugerując się Inca.... 50 :) A ja wyjechałem z street:)
Przepraszam i obiecuję że zdarzyło się to przedostatni raz:)

Hihihihi Sprint a Street może się pokićkać:D

Najważniejsze że kolega otrzymał wyczerpującą odpowiedź na swoje zapytanie i problem:)

Teraz pozostaje tylko kupić nowe żarówki i oczywiście wcześniej wsadzić na nowo regulator:)

A z przodu żarówka, to ile ok. może kosztować? :roll:

Zgadza sie moduł w sprint jest kolo akumulatora. A zeby odblokowac skuter trzeba wymienic na nowy moduł(odblokowany) i zdjac tuleje z wariatora. Ja sam posiadam taki skuter i juz go odblokowalem, predkosc maks. ok 80km/h. Wiec nie sugeruj sie kolegami ktorzy sami probuja odblokowac maszyny, doradzam serwis- przy czym nie tracisz gwarancji. Pozdrawiam.

saper0422 wrote:

A z przodu żarówka, to ile ok. może kosztować? :roll:

10 pln?

Aha, thx za rade :-) dobrze że on za wszystko płaci :P

Wow, nie uwierzycie co mi się stało :cry:

hmm??

Jechałem do kolegi skuterem i nagle zaczął zwalniać O_o. Po prostu się wyłączył. No ale gdy dotknąłem hamulców - sru - popieściło mnie 12V. Przepalił się kabel co idzie do takiej "złotej" części przykręconej do błotnika O_O. Jutro mają przyjechać i mi to zrobić :?

Podpiąłeś ten regulator dobrze?

Nie no te Inki są hardcoerowe :lol:

Może wcześniej gdy ten regulator ściągnąłem, połowa drutów się popaliła a teraz jak go podłączyłem to trochę mniejsze napięcie poszło na tą drugą połowę, nie wytrzymały i @#$%^& :x