problem ze skuterem toros eko

siemka, mam problem ze skuterem toros eko gdyż gdy silnik jest chłodny wszystko ładnie chodzi moc jest wkręca się ładnie lecz po kilku minutach dodawania gazu, rozgrzewania go, gdy chce dodać gazu skuter dusi się nie chce się wkręcić na obroty i strzela tak jakby z filtra. po wyłączeniu go i odczekaniu paru minut znów zyskuje moc lecz po chwili znów to samo.

+dodam iż jest nowy tłok i cylinder od 80 ccm(na starym tłoku i cylindrze ten sam objaw), nowy gaźnik(wyregulowany), filtr stożkowy( dodana większa dysza), zawory wyregulowane 0.05 mm ssący - wydechowy 0.05

-przebieg 1775

proszę o sugestie co może być do zmiany :wink: pozdrawiam.

zła regulacja, za mała dysza główna, braki paliwa na wyższych obrotach kiedy ssanie ci sie już zamknie.
Albo mimo tego że jest nowy puchnie tłok. albo te zawory stanowczo za ciasno. W chinolach sie luźniej ustaawia.

dysza jest 90, jak można wyregulować dopływ paliwa po zamknięciu ssania?
tłok raczej odpada, spróbuje ustawić 0.6 ssący i 0.7 wydechowy.

+moim przypuszczeniem jest też moduł zapłonu

ostatnio kupiłem sobie filtr stożkowy do testu, też się nie mógł wkręcić na wyższe obroty. zmień dysze na mniejszą i wrzuć zwykły filtr.

znalazłem problem okazało się że zawory były zjechane już kompletnie nie miały progów, zamówiłem nowe. A co do filtra to z tego co wiem trzeba większą dysze :slight_smile:

jeżeli chcesz niepotrzebnie mieć spalanie 8l/100 tylko dlatego, że władowałeś stożek, który możliwe, że jedynie lekko poprawił dynamikę no to już twój wybór.