Problem ze skuterem po zimie

• This topic has 6 odpowiedzi, 2 głosy, and was last updated 1 month temu by MatK.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    MatK
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

Cześć!
    Mam problem z Geopolisem po zimie. Okazało się, że akumulator padł. Podpiąłem szelkami inny, zewnętrzny akumulator; skuter zapalił bez żadnego problemu.
    Pochodził parę minut – po odpięciu szelek natychmiast zgasł.
    Kupiłem nowy, żelowy akumulator o takich samych parametrach. Zamontowany i zaskoczenie – dalej nie zapala na nim. Po podpięciu szelek zapala, po odłączeniu gaśnie.
    Wymiana nowego na inny nowy – to samo. Nowe mają ponad 12V.
    Co może być przyczyną?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 839Postów:

po pierwsze raczej nie kupiłeś akumulatora żelowego tylko AGM. To nie jest to samo.
    Jaki akumulator podpinałeś „szelkami” i co to są te szelki oraz czy stary akumulator wtedy był wpiety czy nie?
    No i jaki akumulator powinienneś mieć fabrycznie a jaki kupiłes?

MatK
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

Tak, pewnie masz rację. Kupiłem za pierwszym razem Outdo YB12AL-A2 (12V 12Ah 170A). Niestety nie wiem jaki fabrycznie powinien być założony, ale w tamtym roku na takim działał (w sensie takie oznaczenie i parametry). Na takim kupiłem.

Pisząc „szelki” miałem na myśli przewody rozruchowe – takie od auta. Tak, stary akumulator był normalnie przykręcony, a przewodami podłączony zewnętrzny (trochę większy, teraz dokładnie nie pamiętam, ale chyba 12V 24Ah 200A – a może i nawet większy). Przy podłączonych przewodach – wszystko pracuje. Zaraz po odłączeniu skuter gaśnie.

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 839Postów:

to podepnij TYLKO ten samochodowy, odpal go i zmierz ładowanie.
    Bo teoretycznie podpinałeś 2 nowe akumulatory ale one oba zachowują się jak zwarte – chyba że je odwrotnie podpinasz.

MatK
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

Miałem chyba pecha. Akumulator(y) okazał się problemem. Dzisiaj założyłem kolejny – nówkę. Wszystko ruszyło bez problemu!

Mam pytanie (bo od razu to sprawdzę) – jaki powinien być prąd ładowania w takim skuterze?

Wombat
    Moderator
    • 55
    • 21 839Postów:

powyżej 12V, dobrze jak jest 13 i więcej a optymalnie to 14,4-14,7V

MatK
    Uczestnik
    • 1
    • 4Postów:

Super! Serdecznie dziękuję za pomoc 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button