Problem ze skuterem Kingway Chinaboy 4t

Hej, zaczynając od początku, mój problem ze skuterem zaczął sie pod koniec jesieni gdy musiał zostać jedną noc podczas deszczu na polu. Na drugi dzień skuter przestał reagować, czyli tak:

  • rozrusznik nie daje oznak życia.
  • światło stopu nie działa ani z lewej, ani z prawej klamki.
  • na pytanie o akumulator odpowiem, tak był naładowany.
    Stwierdziłem że może kable są gdzieś zalane i robi się zwarcie wiec skuter trafił do garażu i tak pozostał aż do teraz. Niestety obiawy są nadal takie same. Jedyne co działa to wskazówka czujnika paliwa i klakson. Sprawdzałem iskrę na kopa i jest, lecz skutera nie mogłem w ten sposób odpalic. Przeglądając rózne fora doszedłem do wniosku że może byc to wina modułu zapłonowego, ale niestety po jego wymianie problem nadal występuje. Sprawdzałem również prąd w kablach do tylnego swiatła i dopatrzyłem sie że nie dochodzi nic. Odpowiadając na kolejne pytanie, Tak sprawdzałem bezpieczniki i są ok. Mam nadzieje że ktoś na forum może mi pomóc :slight_smile:

po podlaniu pod swiece paliwa skuter zapala na kilka sekund i gasnie :wink:

Nie dostaje paliwa . A to oznacza sprawdzenie stanu gaznika :wink:

dokładnie tak :slight_smile: akurat kupiłem nowy gaźnik w środę i dziś wymieniłem, wszystko śmiga :slight_smile: oczywiście do wymiany jest rozrusznik ale na razie daje spokój bo pali na kopa :slight_smile:

No i super . Cieszę się że Ci się udało :smiley: