Problem ze skuterem junak 804 2t trzeszczy i go hamuje.

Witam, chciałbym się z Wami podzielić i przy okazji poradzić co robić z moim skuterem. Na wstępie przejechane ma 3200km, posiadam go od roku. Przechodząc do sedna problemu: jadąc przy około 40km/h słyszę dziwne trzaski moim zdaniem z przekładni i nie mogę rozwinąć większej prędkości, hamuje go coś. Był robiony gaznik, filter powietrza, co może być tego przyczyną? przyznam się, że zaniedbałem sobie wymianę oleju w przekładni, czy to może być od tego? może wariator? proszę o pomoc.

Może - to sobie możemy pozgadywać. Skoro coś skądś słyszysz to namierz to dokładnie i obadaj sprawe

Ciężko coś namierzyć przy jeździe :/ Na stopce normalnie nic nie słychać jak go przegazuje, tylko w czasie jazdy przy 40km/h... nie wiem dokładnie skąd dobiega ten hałas.

najpier zobaczczy masz olej w przekładni - i jeżeli masz to rozkładaj napęd i szukaj luzów lub zużycia na elementach

Okazało się, że uszczelniacz od silnika jest do wymiany, bo cieknie... + łożyska w przekładni bo są zużyte + wariator :/ olej też do wymiany w przekładni, a pasek wyglądaj jak nówka