Problem ze skuterem chińskim 4T brak iskry lub za słaba

Witam
Więc tak jechałem sobie i nagle skuter zgasł tak bez powodu jakby ktoś mi zapłon wyłączył i od tamtej pory nie chce odpalić.
Wymieniałem już cewkę zapłonową ,fajkę ,świece i oczywiście przewód a jeśli chodzi o iskrownik to napięcie dochodzi a moduł był 2 tygodnie przed tym wypadkiem wymieniany na nowy i tez był sprawdzony i napięcie tez jest.
A jeśli chodzi o iskrę to jej nie ma ale jeśli zdejmie fajkę i wezmę sam kabel do masy to iskra jest ale słaba.
proszę o pomoc z góry dziękuje

Masę sprawdzałeś/czyściłeś/oglądałeś?

Co to jest "słaba iskra"?Mi nawet jak na świecy się niewielka pojawiała, to nie było problemu z odpaleniem.

to jest tak że jeśli jest świeca to nie ma iskry a jak zdejmę świece i fajkę i sam kabel wezmę np do pokrywy zaworów to iskra się pojawi ale bardzo malutka prawie jej nie widać a jeśli chodzi o masę itp to wszystko jest ok

Proszę bardzo o pomoc z tym problemem

Słuchaj miałem taką samą sytuacje tylko że w 2t też nie było iskry co się okazało że była to wina iskrownika prąd tylko przepływał z jednej cewki a drugiej nie. Wymieniłem i odpala do dziś :D (PS na początku mechanik też mi mówił że to nie iskrownik a jednak ;D )

aha dzięki kupię i sprawdzę i dam znać

wiec tak kupiłem i założyłem ale iskry brak ale nie wiem do końca czy dobrze założyłem iskrownik.
więc tu moje pytanie jak go założyć patrzałem na necie i nigdzie nie mogę wyszukać jak go założyć ???

Tutaj znalazłem zdjęcie na którym założony jest iskrownik.
http://zapodaj.net/965401021d567.jpg.html

Mam jeszcze pytanie . Jakiej firmy masz teraz moduł ? Jeżeli masz stary to przełóż, i zobacz co będzie się działo na nim.