Problem ze skuterem chińczyk

Witam mam problem ze skuterem chińskim 4t , problem polega na tym że spaliny cofają się na wał i wylatują przez pokrywę zaworowa dodam że są nowe pierścienie i tłok ale moja uwaga jest to że gdy przyłoże rękę do wydechu to przez chwile jest delikatne zassanie i dopiero wydech

przestawiony rozrząd?
co to znaczy “cofaja sie na wał”? masz przedmuch do komory korbowej?

Wombacie widziałem już coś takiego, zapewne chodzi mu o to, że spaliny cofają się odmą idącą od kopuły z zaworami. Sprawdź ustawienie rozrządu i luz zaworowy. Zawór wydechowy może się nie domykać lub masz wypalone gniazdo zaworowe. Pozdrawiam

Rozrząd jest ustawiony raczej dobrze , i tak jak napisał szumek811 tak się cofają dziś sprawdzę zawór wydechowy , a jaki najlepiej ustawić luz

0,8 powinno być ok

Dalej tak samo

Czy jest jakiś sposób na wyciągnięcie zaworu?

tak, zdjąć głowice i wyjąć zawór.

Zrobiłem tak i wyczyściłem gniazdo zaworowe ale zobaczyłem że jak jest na T to pierw klawiatura otwiera zawór wydechowy to normalne? I złożyłem i nadal to samo nie zawarczy nawet a spaliny wylatują nie ta drogą co powinny

Jednak rozrząd jest dobrze ustawiony ale problem nadal jest

Magneto ustawione na T i nacięcie na głowicy ma być na równi ze znakiem na zębatce, jest ?

Zmierz jeszcze kompresję, pozwoli to wykluczyć przedmuchy

Co to znaczy, że przeczyściłeś gniazda zaworowe ? Czym przeczyściłeś ? Bo jeżeli dymi z odmy i nie będzie miał kompresji to pierscionki do wymiany, ale jeżeli czujesz lekkie zasysanie przy wydechu oznaczałoby to totalnie przestawiony rozrząd i otwarty zawór wydechowy podczas suwu ssania.

Następnym razem przeszukaj forum, może to Ci pomoże : https://www.jednoslad.pl/forums/topic/4t-dymi-z-pokrywy-glowicy-z-wezyka/page/3/

Jak pisałem sprawdź kompresję, jeśli jej nie będzie padły pierścienie lub nie domykają się zawory, nie czyść gniazd zaworowych papierem ściernym. Tu masz poradnik jak ustawić zawory, bo wydaje mi się, że coś robisz źle : https://www.jednoslad.pl/poradnik-ustawianie-zaworow-4t/ . I staraj się najpierw sam znaleźć rozwiązanie, bo po wpisaniu twego problemu w google jest multum tematów na różnych forach.