problem z zippem Quantum

witam,mam problem.gdy odpalam skuter ze startera to mi sie wszystko rozlacza.gdy jade to tez mi sie wylacza tj licznik bo mam cyfrowy i wszystko co jest na desce.pierwsza mysl to ze akumulator siadl ale podczas jazdy to powinien sie naladowac ale podczas jazdy gdy mi sie to rozlacza to alarm mi wyje.na desce mi wszystko wariuje raz sie wlacza zaraz wylacza i tak w kółko.wskaznik od poziomu naladowania akumulatora raz pokazuje ze jest w pelni naladowany a raz ze rozladowany i tak ciagle sie zmienia.ktos mi pomoze rozwiazac ten problem?

Po pierwsze sprawdź bezpieczniki. Potem przewody czy nie ma gdzieś przebicia/zwarcia, masę czy jest podłączona. Jak to nie pomoże to sprawdź alternator czy jest odpowiednie ładowanie akumulatora.

bezpiecznik napewno jest dobry bo wymienilem i dalej tak samo.do pracy jechalem bylo wszystko ok.pozniej odpalam i zaczelo sie wszystko wylaczac.z tego co wiem to bez akumulatora jak chodzi skuter to powinno sie wszystko swiecic.rozrusznik mi normalnie odpalal na akumulator.moze to wina stacyjki lub tablicy.tam moze jakies zwarcie jest?

rozumiem zeby deszcz padal to moglo dostac gdzies tam wilgoci ale bylo suchutko to ja nie wiem czemu tak sie dzieje?

to wyglada jakby akumulator nie ladowal

moze akumulator albo jakieś zwarcie ma

tyle to ja sam wiem

Odłącz alarm i wtedy sprawdź jak jeździ.

tylko jak odlaczyc alarm?nawet jak jest skuter wylaczony to czasami pika alarm tak samo jak zawsze skuter wylaczalem to tak pikal

jak odłączyc alarm?

Przy alarmie powinien być dodatkowy bezpiecznik - przynajmniej ja tak mam.

ale gdzie ten alarm sie znajduje w Zippie Quantum 2t?

W moim zipp-ie quantum rs jest pod przednia obudowa patrzac od przodu nad prawym swiatłem pod regulatorem napiecia http://karbownik.pl/image/cache/data/products/120114iuiloiui-600x600.jpg

odaczylem alarm i tak samo sie dzieje.jak odpale wszystko ok a jak dodam gazu to zaraz wszystko gasnie i kierunki tylko sie pala nie migaja.moze to regulator napiecia

moze przerywacz

wez zwykly miernik elektryczny odpal skuter i zobacz jakie jest ladowanie-czy wogole jest? Podaj jakie masz wartosci odczytow po pomiarze