Problem z Zipp Quantum

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery, Motorowery i Motocykle Zipp Problem z Zipp Quantum

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ppp2013 ppp2013 7 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #109781 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ppp2013
    ppp2013
    Użytkownik

Witam. Posiadam Zippa Quantum 4T z 2011r. Problem jest tego typu:
    Po uruchomieniu skutera na zimnym silniku, gdy odkręcam gaz, pojawia się (nieregularnie) dławienie silnika i utrata mocy. Z kolei gdy prze-gazuję skuter na zimnym silniku obroty jego spadają do minimum i po dłuższej chwili wracają do normy. Natomiast gdy sinik jest dobrze rozgrzany tych problemów nie ma. Proszę o pomoc…

#109783 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

to normalne ze jest zimno i potrzebuje troche czasu zeby zaskoczyc normalnie,jezeli chcesz to zmienic wkrec (to na zimne dni)srube mieszanki o 180-360 stopni,moze bedzie potrzebna korekta wolnych obrotow po tym zabiegu na lato wroc do obecnych ustawien

4T FOREVER

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #109788 Odpowiedź
    ppp2013
    Użytkownik

No dobrze. Ale te problemy występują w moim skuterze przez cały czas, niezależnie od pory roku…

#109789 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

Regulacja gaznika powinna rozwiązać Twój problem a po zimie napewno się przyda.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    #109790 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe CEFA
    CEFA
    Użytkownik

jezeli caly czas to albo rozkrecilo ci sie powietrze czyli to co pisalem albo gaznik jak pisal kolega wyzej do czyszczenia i regulacji
    choc stawiam na sklad mieszanki na zimnym jak jest lipna takie sa objawy

4T FOREVER

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #109794 Odpowiedź
    ppp2013
    Użytkownik

Ok. Zastosuję „przegląd” gaźnika.
    Dzięki.

#111805 Odpowiedź

slawekxxx
    Użytkownik

ja z zippem Quantum 2t to od nowosci mam problemy.Wszystko sie psuje po koleji i pali jak ciezarówka

#114428 Odpowiedź
    ppp2013
    Użytkownik

Witam po raz kolejny… 🙂
    Mam mały problem. Przy próbie odpalenia silnika z rozrusznika elektrycznego pojawia się charakterystyczne „pykanie” po naciśnięciu przycisku startera. Dzieje się tak dwa lub trzy razy itp., zanim normalnie rozrusznik ruszy. Dodam że akumulator jest nowy i rozrusznik też (bo mi się paskudnie zawieszał), więc wymieniłem na nowy.

#114458 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mario1
    Mario1
    Użytkownik

to jeszcze sprawdź bendix , może trza tylko wyczyścić , tulejki na bendixie w jakim stanie , ewentualnie pozostał jeszcze przekaźnik rozrusznika – ale on rzadko nawala.

#114801 Odpowiedź
    ppp2013
    Użytkownik

Jednak to był przekaźnik rozrusznika. Bendix jest w dobrym stanie.
    Aż żal, że w skuterze, który ma nie całe dwa lata i nie był katowany – sypią się podzespoły. Ale czego oczekiwać po tandetnym chińczyku…
    Pozdr. …

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
Odpowiedz do: Problem z Zipp Quantum
Informacje o Tobie: