problem z zipp pro 50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    prology
    Użytkownik

Witam wszystkich. Zmieniłem cylinder, głowice itd w zipp pro 50 na 110. Wszystko działa tylko, ze z silnika wydobywa się takie tykanie. Trudno opisać ten dźwięk. jak dodaje gazu to jest on podobny do dźwięku koła z roweru jak da się go do góry popedaluje i przestanie to słychac właśnie tykanie. U mnie jest ono podobne. Proszę o pomoc

robert299
    Użytkownik

Wyreguluj dobrze zawory.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

prology
    Użytkownik

To nie zawory, juz sa sprawdzone

prology
    Użytkownik

Tam gdzie magneto, lancuszek jest poluzwony troche i nie umiem go naprezyc to moze byc to ?

Michalk001
    Uczestnik

Ten łańcuszek musi być luźny gdyż to łańcuszek od rozrusznika. To na pewno nie on, gdyż podczas pracy silnika on stoi. Zapewne „cykają” Ci zawory, to normalne w tych silnikach – no chyba że masz za duży luz zaworowy.

prology
    Użytkownik

Wczesniej prszed wymiana tak nie mialem.

prology
    Użytkownik

Zawory sa dobrze, jestem 100% pewien. A Czy jest to mozliwe, ze ta mala zebatka od od tam gdzie jest magneto, ale u gory moze, cos zle chodzic i wydaweac taki dzwiek? Bo mam problem jeszcze z ustawieniem dobrych obrotow gaznika ciagle mi gasnie i sie nie wkreca.

prology
    Użytkownik

Nie wiem, ale wydaje miu sie, ze ten lancuszek ciagle chodzi jak jade.

prology
    Użytkownik

Jest to wgl mozliwe, ze on dziala jak jade ? Bo potem gdy zwolnie to ewidentnie slychac, ze to jakby wlasnie ten lancuszek. Tak mi sie wydaje, luzy zaworowe na pewno nie.

RamboAD
    Użytkownik

Wydaje mi sie ze zje skreciles kopke, jezeli to jest takie tykanie jak przy uruchomionym silniku lub jak nie pusci sie kopki do gory a silnik odpali to slychac tykanie.

tomekol98
    Użytkownik

Michalk001
    Uczestnik

To sprawdź czy masz wszystko w porządku z łańcuszkiem rozrządu Może napinacz źle wszedł i masz luźny łańcuszek rozrządu. Odkręć dekielek z lewej strony na głowicy i sprawdź jego naprężenie.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button