Problem z zdawaniem karty motorowerowej

Witam za rok dopiero będę mógł zdawać na kartę motorowerową czy nadal będzie można odbyć ten kurs karty motorowerowej czy prawo jazdy am ile będzie to kosztowało proszę o odpowiedź!

Prawo jazdy AM ma wejść w życie na początku 2013 roku, więc wątpię, żebyś zdał to w szkole. Co do kosztów to nie są jeszcze podane.

I tu pojawia się problem, otóż w jednym artykule skuterowo.com napisało, że prawko am wchodzi w 2014 roku lecz warunki się nie zmieniają:
każdy kto zdobędzie kartę motorowerową przed 2013 rokiem będzie mógł ją wymienić na prawo jazdy am.
Lecz pomyślmy logicznie przez chwilkę, co będzie więc się działo w 2013 r. skoro am wchodzi od 2014 a kartę motorowerową będzie można zdawać do końca 2012 roku?
Czy może "am od 2014 roku" to zwykła plotka który przypadkowo znalazła się w artykułach skuterowo.com ?
Nie wiem, ale wiem jedno, w ostatnim czasie skuterowo karmi nas małą ilością informacji dot. nowych prawo jazdy.

Olaf tu mam inne info : http://emotorower.pl/prawo-jazdy-kategorii-am-obalamy-mity-na-jego-temat/

Zwróć również uwagę na datę artykułu na powyżej stronie jak i artykułu skuterowo.com