Problem z zapłonem

Siemka. Mam nie mały problem ze skuterem Motowell Magnet RS.
Skuter od jakiegoś czasu kręci ale nie chce zapalic.
Wymienilem świece kapturek też dalej nie chodzilo.
Poczytalem troche forum i sprawdziłem też moduł zapłonowy, kupiłem nowy i dalej kreci a nie odpala.

Prosze o szybką pomoc prosze

Wsumie to chyba najważniejsze - paliwo dochodzi ? Jak dłużej kręcisz świeca jest mokra ?

właśnie tak jest że kręce przez 1 minute odkręcam świece i jest mokra,potem ją wycieram , zakładam znowu i to samo kręce przez dłuższą chwile i nic

iskry nie ma, cewka pewnie zdechła albo fajka, kabel WN, coś z tego

Najlepiej sprawdź czy jest iskra. Wykręć świecę i wsadź do fajki i przyłóż to jakiegoś metalu np. ramy i spróbuj odpalić i zobacz czy jest iskra. Jeśli nie ma to tak jak Madi piszę. Skoro wymieniłeś fajkę to raczej będzie to wina cewki.

iskra jest cewka nie wiem

a gdzie sie ta cewka znajduje??

cewka czyli ten kabel od swiecy do rozrusznika??

od kapturka*

cewka jest to element, który wytwarza iskrę, znjduje się przy ramie skutera. Dojdziesz do niej poprzez kabel wysokiego napięcia (ten od fajki). Ale jak piszesz, że iskra jest to raczej nie wina cewki. Chociaż może wytwarzać zbyt mała napięcie. Może świeca jest trefna ?

Ja miałem ten sam problem, właśnie we wtorek wróciłem z serwisu. Też myślałem, że to cewka, a na szczęście pojechałem do serwisu i się okazało, że paliwo nie dochodzi. Mówię chłopu, że przecież świeca mokra, ale on stwierdził, że świeca mokra ale od oleju, a paliwo nie dochodziło. :mrgreen:

ok lookne jeszcze na skuter

dobra wiem gdzie jest cewka .
Czyli mowice ze paliwo nie dochodzi .
jakies dwa tygodnie temu wymienialem filter paliwa , w sklepie byl tylko jeden rodzaj wiekszy od orginalu i jak odczepialem stary filter to mi sie troche wezyka urwalo i od tamtego czasu kiedy weżyk byl krótszy i sginal sie prawie pod kątem 90 stopni skuter dziwnie chodzil . i po jakims czasie jest tak jak jest nie pali a kręci . zmienilem dzisiaj wężyk i co dalej??

dacie mi wasze gg zeby szybciej to rozwiązać??

Paliwo dochodzi do gaźnika wiec ja juz nie mam pojęcia co jest grane chyba trzeba wydać pieniądze na mechanika:(

kubin a pali ci z kopniaka?