Problem z Yamaha TZR 50

Witam.Kilka dni temu zakupiłem Yamahe Tzr 50. Jest w niej cylinder AIRSAL 80 ccm. Po przejechaniu raz dłuższego raz krótszego kawałka Yamaha zaczyna strzelać z wydechu,nie wchodzi na obroty,a gdy dodam gazu zaczyna szarpać tak jak by nie miała paliwa aczkolwiek ma. Kolega polecił mi wyczyszczenie gaźnika,baku,wymiany węży paliwowych co też zrobiłem. Efektów brak. Wsiadam,odpalam,przejade raz więcej raz mniej i zaczyna odcinać i strzelać z wydechu. Wie ktoś co może być tego przyczyną? A i dodam że w gaźniku dysza główna jak się nie mylę to 88.

a w jakim stanie jest świeca? jaka jest kompresja?

Prawdopodobnie przerywa na świecy dlatego część mieszanki niespalonej dostaje się do kolektora wydechowego a nastepna porcja mieszanki się zapala i powoduje tym samym zapłon poprzedniej

Świeca jest nowa,czyli co to będzie? Cewka?

może fajka, może kabel wysokiego napięcia, może cewka a może zdycha ci cylinder a może gaźnik jest uszkodzony a może po prostu jest źle wyregulowany… jest sporo opcji
Jak dopiero co kupiłeś i natychmiast zaczynają sie cuda to moze być cokolwiek. Może był motorek podszykowany na sprzedaż a teraz z niego wychodzą takie rzeczy.

Kabel,fajke zmieniałem. Cylinder sprawdzalem i wszystko jest wporzadku bo to mi pierwsze przyszło na myśl. Gaźnik raczej nie,wyczyściłem go dobrze i wszystko posprawdzałem. Nie mam pojęcia gdzie konkretnie szukać. A kupować gaźnik… cewke i wszystko po kolei to troche nie zabardzo…

a jak sprawdzałes cylinder?

Tak. Cylinder jest wporzadku . Nie wiem co mam zrobic. Gaznik regulowalem…

ale ja sie nie puytałem o to czy jest w porządku tylko JAK sprawdzałes. Bo jest ze jest na swoim miejscu to wierze…

Sprawdzalem kompresje i czy nie jest przytarty. Nic z tych rzeczy

no i ile wyszło? manometrem sprawdzałes czy palcem?

manometrem. 11 bar wykazało :smiley: