Problem z wyrejestrowaniem skutera.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Problem z wyrejestrowaniem skutera.

Ten temat zawiera 17 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe roomcajz roomcajz 8 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 18 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LiVre
    LiVre
    Użytkownik

Witam,
    sprzedałem mój skuter. Tata poszedł go wyrejestrować i został poinformowany ,że właściciel nie ma ukończonych 18 lat i nie może go wyrejestrować. Jak to jest? Co mam zrobić w takim wypadku? Wspomnę,że współwłaścicielem jest mój tata,który rzecz jasna 18 lat ukończone ma
    Miał ktoś do czynienia z taką sprawą? Nie byłem o tym informowany podczas rejestracji skutera.

Skuterowo.com – internetowa jazda z full manetką;D
    Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

muszą iść obydwaj właściciele.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement
    Zdjęcie profilowe LiVre
    LiVre
    Użytkownik

Gdyby tak było to pani w urzędzie poinformowałaby o tym tatę a zadzwoniła tylko z informacją,że nie przyjmuje dokumentów bo JA nie miałem prawa skutera sprzedać.

Zdjęcie profilowe Dasik287
    Dasik287
    Użytkownik

Bo to prawda,jeśli nie masz 18 lat to nie możesz sprzedać skutera.

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

Choć głupie to chyba coś gdzieś słyszałem, że trzeba sądowo sprzedawać, czy coś?

EDIT: O kur… Przecież ja mam też tak zarejestrowane… No, to raczej przed 18-stką się nie rozstam ze skuterkiem ;D Ale i tak by mi go było kiedykolwiek sprzedawać ;P

o

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe LiVre
    LiVre
    Użytkownik

Podpisałem już umowę, skutera nie mam, jest zabrany na drugi koniec Polski. Teraz chcę go wyrejestrować. I w tej chwili się dowiaduję,że nie mogę go sprzedać? Czy to prawo nie jest za przeproszeniem posrane? Co mam zrobić?

Zdjęcie profilowe a123659
    a123659
    Użytkownik

No tak, jest posrane.
    Nie wiem, czy to prawda co napisałem, po prostu ktoś pisał o tym, chyba na ot śląski, ale to jakiś rok temu było, także nie pamiętam dokładnie.
    Pewnie ten co kupił skuter będzie chciał go zarejestrować, no i lipa, bo chyba nie zarejestruje… Pewnie będzie się z tobą kontaktował. Jeśli jest to tylko sprawa tego, kto podpisał umowę to tylko przepisać, ale wątpię. Na umowie z tego co mi się wydaje powinien być podpis właściciela i współwłaściciela. W takim razie to trochę trudniejsza sprawa… Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo na prawie się znam tyle co się znam… Może zapytaj na forum prawnym.

o
    Zdjęcie profilowe LiVre
    LiVre
    Użytkownik

Niestety, z wielu źródeł słyszę,że jedyne rozwiązanie to droga prawna. Jaki to ma sens skoro skuter sprzedany jest za grosze bo za 1600 zł? Bezsens… Jeżeli ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem albo wie co powinienem zrobić,bardzo proszę o odpowiedź.

Zdjęcie profilowe Dasik287
    Dasik287
    Użytkownik

Z tego co wiem to można zwrócić pojazd w ciągu 2tyg od daty zakupu bez podania powodu. Poczytaj o tym może coś z tego wykombinujesz,gosciu zwróci skuter a tak na prawdę podpiszecie druga umowę.

Ps,nieznajomość prawa szkodzi i tutaj jest dobry przykład 🙂

Zdjęcie profilowe LiVre
    LiVre
    Użytkownik

Ale w jakim celu podpisywać nową umowę? Co mi to da? 🙂

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie