Problem z wyrejestrowaniem skutera.

Witam,
sprzedałem mój skuter. Tata poszedł go wyrejestrować i został poinformowany ,że właściciel nie ma ukończonych 18 lat i nie może go wyrejestrować. Jak to jest? Co mam zrobić w takim wypadku? Wspomnę,że współwłaścicielem jest mój tata,który rzecz jasna 18 lat ukończone ma
Miał ktoś do czynienia z taką sprawą? Nie byłem o tym informowany podczas rejestracji skutera.

muszą iść obydwaj właściciele.

Gdyby tak było to pani w urzędzie poinformowałaby o tym tatę a zadzwoniła tylko z informacją,że nie przyjmuje dokumentów bo JA nie miałem prawa skutera sprzedać.

Bo to prawda,jeśli nie masz 18 lat to nie możesz sprzedać skutera.

Choć głupie to chyba coś gdzieś słyszałem, że trzeba sądowo sprzedawać, czy coś?

EDIT: O kur... Przecież ja mam też tak zarejestrowane... No, to raczej przed 18-stką się nie rozstam ze skuterkiem ;D Ale i tak by mi go było kiedykolwiek sprzedawać ;P

Podpisałem już umowę, skutera nie mam, jest zabrany na drugi koniec Polski. Teraz chcę go wyrejestrować. I w tej chwili się dowiaduję,że nie mogę go sprzedać? Czy to prawo nie jest za przeproszeniem posrane? Co mam zrobić?

No tak, jest posrane.
Nie wiem, czy to prawda co napisałem, po prostu ktoś pisał o tym, chyba na ot śląski, ale to jakiś rok temu było, także nie pamiętam dokładnie.
Pewnie ten co kupił skuter będzie chciał go zarejestrować, no i lipa, bo chyba nie zarejestruje... Pewnie będzie się z tobą kontaktował. Jeśli jest to tylko sprawa tego, kto podpisał umowę to tylko przepisać, ale wątpię. Na umowie z tego co mi się wydaje powinien być podpis właściciela i współwłaściciela. W takim razie to trochę trudniejsza sprawa... Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, bo na prawie się znam tyle co się znam... Może zapytaj na forum prawnym.

Niestety, z wielu źródeł słyszę,że jedyne rozwiązanie to droga prawna. Jaki to ma sens skoro skuter sprzedany jest za grosze bo za 1600 zł? Bezsens... Jeżeli ktoś miał do czynienia z takim przypadkiem albo wie co powinienem zrobić,bardzo proszę o odpowiedź.

Z tego co wiem to można zwrócić pojazd w ciągu 2tyg od daty zakupu bez podania powodu. Poczytaj o tym może coś z tego wykombinujesz,gosciu zwróci skuter a tak na prawdę podpiszecie druga umowę.

Ps,nieznajomość prawa szkodzi i tutaj jest dobry przykład :)

Ale w jakim celu podpisywać nową umowę? Co mi to da? :)

No właśnie, z tego wynika, że raczej nic. Musiał byś po prostu sprzedać ten skuter temu gościowi drugi raz, sądowo. Może spróbuj dowiedzieć się czegoś na forum prawnym. Tu raczej nikt nie udzieli ci w 100% fachowej rady.

ciekawe nie spotkalem sie z tym ze niepelnoletni nie moze sprzedac pojazdu. skoro moze kupit to i sprzedac rowniez... pierws-a jawke kupilem jak mialem 14 lat i nie bylo problemow,

sory ze bez pl znakow ale z komorki pisze. :)

Właśnie tutaj są urzędy zrypane... Nie informowali mnie o tym przy rejestracji na mnie skutera a teraz wyskakują z taką akcją...

Dam Ci to co znalazłem w necie:
http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/39969,Sprzedaz-pojazdu---jestem-nieletnim-wspolwlascicielem..htm
http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/printview.php?t=7586&start=0&sid=e6b3afa930a1bdcd9aac4b855fa6dbab
Tak więc pozostaje umowa jest nieważna, a żeby móc sprzedać i wyrejestrować skuter potrzebna jest zgoda sądu rodzinnego. Ciekawe, ile trzeba czekać za taką zgodą... Ale spokojnie, skoro kupujący ma dowód rejestracyjny i ubezpieczenie to może jeździć póki co tym skuterem, jak uzyskasz zgodę to wypiszecie nową umowę z datą upoważnienia sądowego (nawet kupujący nie musi jej podpisywać osobiście, tylko ktoś machnie szlaczek, byleby był podpis pod umową do WK, a swój egzemplarz to sobie podpisze przed rejestracją).

Koledze wyżej chyba chodziło o to, że np. piszecie umowę, że Ty sprzedajesz skuter tylko swojemu tacie, a on pisze nową umowę na której sprzedaje skuter temu nowemu kupującemu. Niestety, kupujący chcąc zarejestrować skuter potrzebuje także umowy między Tobą a ojcem, więc nic z tego nie wyjdzie...

PS. Jako, że skuter posiada wadę prawną, to jakby kupujący chciał go oddać i zabrać pieniądze spowrotem to musisz się na to zgodzić.

wystarczyło tylko wypowiedzieć umowę z ubezpieczycielem.
poje... jest ten kraj, nie mając jeszcze 18ki sprzedałem 4 pojazdy i nie było problemów ale nigdy w WK tego nie zgłaszałem

I do tej pory tego nie zrobiłeś? :D

nie
z tego co wiem kupujący nie miał żadnych problemów

Nie było problemu bo w umowie K-S jest (powinien być) zapis że sprzedający poświadcza że pojazd nie ma wady prawnej a potem już nikt tego nie weryfikuje