Problem z wyborem kupna skutera;/

Witam. Mam pewien problem, ponieważ nie wiem jaki skuter lub motorower kupić. Markowy skuter odpada, Mam budżet tylko 3 tyś zł. Myślałem nad kupnem Zippa Basica lub motoroweru Zumico GR 200. Nie wiem co wybrać. Jeżeli ktoś z was mógłby mi coś doradzic to bardzo proszę... Szczególnie interesuje mnie awaryjnosć obu motorów, szybkosć. I czy lepiej jezdzić skuterem czy motorowerem ? :-)

Hmmm, jeśli chińczyk to zipp. Myślałeś nad nowym Zipp Vapor?

Ja chciałem mieć coś do jazdy żeby mało paliło. No i kupiłem skuter. Teraz mam problem bo nie jeździ tak jak powinien. Tęsknie za biegami. Wolę smarować łańcuch co 100 km niż bawić się teraz z sprzęgłem, rolkami, paskiem...

I powiem Ci że teraz dokończę już to co chciałem osiągnąć w skuterze. Ale gdybym wiedział jak będzie wybrałbym coś z normalnym silnikiem. Zawsze można kupić 110 cm3 jak oryginalny będzie za słaby.

Wybrałbym coś takiego: http://moto.allegro.pl/nowy-naked-benzer-ws-50-motorower-najtaniej-gratis-i1661511638.html
podobny ale ma hamulec tarczowy z przodu.

Lub coś takiego: http://moto.allegro.pl/motorower-router-ws-50-promocja-500zl-i1655647687.html
prawdopodobnie ma sztywniejszą ramę, ma też nowocześniejszy wygląd.

Kurcze no nie wiem... Mam dylemat, z jednej strony skuter to dosc nieskomplikowany środek transportu,lecz motorower trochę nieco bardziej mi sie podoba niż skuter, jednak motorower posiada biegi, a ja trochochę obawiam się, że kupując motorower z biegi, źlę dotrę silnik. Nie wiem nawet jak dotrzeć taki silnik w motorowerze. Mógłby mi ktoś napisac kilka plusuów i minósów posiadania skutera i motoroweru, bo ja w tych sprawach jestem kompletnie zielony :(

+ skutera:
schowek, osłony na nogi, wygodna kanapa, dobre światła.
- skutera:
brak biegów, pozycja jak na kiblu :lol: , brak sprzęgła, nie nadaje się zbytnio na teren

+ motoroweru
biegi, sprzęgło, pozycja motocyklowa, dobre właściwości jezdne, prostota konstrukcji
- motoroweru
brak schowka, mniejsza kanapa, trzeba naciągać i smarować łańcuch

Oczywiście to są plusy i minusy wg. mojej oceny, komuś może np. się nie podobać to, że w motorowerze nie ma osłon...

Ja chciałem mieć coś do jazdy żeby mało paliło. No i kupiłem skuter. Teraz mam problem bo nie jeździ tak jak powinien. Tęsknie za biegami. Wolę smarować łańcuch co 100 km niż bawić się teraz z sprzęgłem, rolkami, paskiem...

Nie posiadam skutera, ale w sumie 2 motory i jeden motorower. To przesada, aby smarować łańcuch co 100 km. Druga rzecz to nie powinieneś mieć obaw, że źle dotrzesz. Wystarczy, że będziesz miał to na uwadze a będzie ok. Nie święci garnki lepią. Wg mojej oceny skuter jest praktyczniejszy. Gdyż posiada schowki i osłony. Z rozmów z kolegami wiem, że nie trzeba walczyć ze sprzęgłem, paskiem i dzwonem. Po prostu raz na 4000 wymienić pasek i rolki i nie cudować.

madi napisał:

+ skutera:
schowek, osłony na nogi, wygodna kanapa, dobre światła.
- skutera:
brak biegów, pozycja jak na kiblu :lol: , brak sprzęgła, nie nadaje się zbytnio na teren
+ motoroweru
biegi, sprzęgło, pozycja motocyklowa, dobre właściwości jezdne, prostota konstrukcji
- motoroweru
brak schowka, mniejsza kanapa, trzeba naciągać i smarować łańcuch

Madi, ja te minusy skutera, typu brak biegów, brak sprzęgła uważam jako plus, pozycję kibelkową też bo jest wygodniejsza od motorowerowej..Ponad to, większość chińskich skuterów, ma podesty z przodu umożliwiające przybranie pozycji "chopperowej" (kto robi długie dystanse, wie o co chodzi).

Do jazdy w mieście brak biegów i sprzęgła to duuuże plusy skutera a nie minusy. Długo się wahałem przy obecnym zakupie skuter na dużych kołach czy coś w stylu supermoto i wygrał skuter. Ze względu na brak ciągłego wachlowania biegami. Pozycja kibelkowa z prostymi plecami również zapewnia większy komfort jazdy (minusem są tylko większe opory powietrza przy niskiej szybie lub jej braku) ale przy skuterze do 50 ccm nie ma to znaczenia. Eksploatacja skutera jeśli nie cudujemy jest tańsza i prostsza niż motocykla. Sprzęgło automatyczne jest trwalsze niż źle traktowane sprzęgło w motocyklu. Poza tym dochodzi kolejny element do regulowania i serwisowania w motocyklu - skrzynia biegów.

To czym wygrywa zdecydowanie motocykl to komfort jazdy po naszych dziurawych drogach. Duże i wąskie koła nie wpadają w każdą dziurę na drodze. Dlatego nie sądzę żebym się zdecydował kiedykolwiek na skuter z mniejszymi kołami niż 16" a na pewno już nigdy w życiu nic na 12-tkach mam teraz w nosie większość dziur. minus kół 16 cali w skuterze jest tylko jeden - tracimy pojemny schowek pod kanapą -jest symboliczny na jakieś drobiazgi.

Według mnie lepiej kupić skuter, chociaż opinii jest wiele. Gdy trzeba coś wziąć, lub np. zakupy zrobić i przywieź w skuterze na pewno to będzie dużo łatwiejsze 8) W skuterze nie musisz się bawić np. biegami(dla niektórych może to być frajda, a dla niektórych udręka), co podczas jazdy w mieście nie jest zbyt fajne, bo co chwilę światła, korek itd., chociaż jak ktoś się przyzwyczai to robi to już automatycznie :mrgreen:

Ja śmigałem skuterem na kołach 16" i faktycznie lepiej wybiera dziury. Minusem jest mały schowek, ale nie we weszystkich, bo SYM Citycom ma olbrzymi bagażnik ;)

Ryglos napisał:

Według mnie lepiej kupić skuter, chociaż opinii jest wiele. Gdy trzeba coś wziąć, lub np. zakupy zrobić i przywieź w skuterze na pewno to będzie dużo łatwiejsze 8) W skuterze nie musisz się bawić np. biegami(dla niektórych może to być frajda, a dla niektórych udręka), co podczas jazdy w mieście nie jest zbyt fajne, bo co chwilę światła, korek itd., chociaż jak ktoś się przyzwyczai to robi to już automatycznie :mrgreen:

Oczywiście że lepszy jest skuter...Można wozić zakupy, jest schowek na kask i nie martwisz się że po wjechaniu w kałużę zachlapiesz ubranie, możesz jeździć w białych butach i będą zawsze czyste, w motocyklu z biegami nawet w ładną pogodę ubrdzisz buta gumą dźwigni biegów..wiem z własnego doświadczenia.

No chyba przekonaliście mnie że lepszym zakupem będzie skuter. :)
Mam także do was kolejne pytanie, czy warto kupić Zipp Basic? Jak u niego jest z awaryjnością, jak z serwisem, ile mniej więcej pali? :-)

moim zdaniem kup wiekszy w znaczeniu zeby 2 osoby sie spokojnie zmiesciły 1906cm długi jesli sie nie myle ole cos koło tego , ja ma 160pare cm i we dwie osoby to jest ciasno kolana przed owiewkami z przodu i bedzie troche ciezszy co na dziurach tak nie bedzie zucało skuterem

Aha no rozumiem, faktycznie Basic jest trochę mały. A często się psuje?