problem z wariatorem

witam w moim 4t jest problem mianowicie pasek nie wchodzi na sama górę talerzy jaka przyczyna tego może być??

Blokada na wariatorze.

mam zdjety ten pierscien wlasnie :)

A może tulejka jest za długa?

lub konstrukcja wariatora na to nie pozwala zbyt ostre katy na talerzach - choc 75 procent ze dlugosc tuleji jest niewlasciwa

korek160 napisał:

witam w moim 4t jest problem mianowicie pasek nie wchodzi na sama górę talerzy jaka przyczyna tego może być??

Jeżeli nie ma żadnych blokad w wariatorze, a nadal nie wchodzi na samą górę to znaczy, że silnik nie ma wystarczająco siły. Pasek wyżej na wariatorze = większa prędkość skutera (przy danych obrotach). Silnik jest za słaby, żeby rozpędzić skuter do większej prędkości, więc pasek nie dochodzi do samej góry.

tmielcarz -to twoj tekst a ja pytam sie czy ty wiesz jak dziala wariatot ???

Jeżeli nie ma żadnych blokad w wariatorze, a nadal nie wchodzi na samą górę to znaczy, że silnik nie ma wystarczająco siły. Pasek wyżej na wariatorze = większa prędkość skutera (przy danych obrotach). Silnik jest za słaby, żeby rozpędzić skuter do większej prędkości, więc pasek nie dochodzi do samej góry.

staraj sie nie pisac ujme to delikatnie -- nierozumnie

CEFA napisał:

tmielcarz -to twoj tekst a ja pytam sie czy ty wiesz jak dziala wariatot ???
staraj sie nie pisac ujme to delikatnie -- nierozumnie

Jak działa wariatot niestety nie wiem, ale wiem jak działa wariator, co to jest przełożenie całkowite i jak się ma tego wszystkiego moc silnika. Wyobraź sobie dwa silniki, które mają obroty maksymalne na tym samym poziomie, ale jeden przy tych obrotach ma 2x większą moc niż drugi. I teraz włóż te silniki do takich samych skuterów (takie samo przełożenie, rozmiar kół, masa). Wg Ciebie w obu tych skuterach pasek wejdzie na sam szczyt wariatora ?

jakie rolki,pojemnosc,wario?jesli masz za ciezkie rolki moze faktycznie nie wchodzic bo zmulony silnik.seryjny wario-taka konstrukcja.napisz moze jeszcze ile zostaje miejsca nieuzywanego.

eeeeee.za wolno pisalem.

napisz tylko jaki wario

Przyczym że pasek nie wchodzi na samą górę może być kilka.Zbyt ciężkie rolki również mogą spowodować to że pasek nie wejdzie na samą górę.Przyczyn generalnie może być kilka.Sprawdzałeś kolego na stopce czy pasek wchodzi na samą górę ?.

tmielcarz napisał:

CEFA napisał:
tmielcarz -to twoj tekst a ja pytam sie czy ty wiesz jak dziala wariatot ???
staraj sie nie pisac ujme to delikatnie -- nierozumnie

Jak działa wariatot niestety nie wiem, ale wiem jak działa wariator, co to jest przełożenie całkowite i jak się ma tego wszystkiego moc silnika. Wyobraź sobie dwa silniki, które mają obroty maksymalne na tym samym poziomie, ale jeden przy tych obrotach ma 2x większą moc niż drugi. I teraz włóż te silniki do takich samych skuterów (takie samo przełożenie, rozmiar kół, masa). Wg Ciebie w obu tych skuterach pasek wejdzie na sam szczyt wariatora ?

tak bo prawidlowo dzialajacy da pelne wejscie na gore z przodu i na dol z tylu przy max polowie dostepnych obrotow moze troche wiecej
do twoich dziwnych gdyban to ten co wg ciebie ma wieksza moc na tych samych obrotach bedzie po prostu lepiej jechal pod gore lub we dwie osoby - :) mocy calkowita :) przybywaj loj
ps mozesz nadmiar mocy wykozystac do innego przelozenia szybszego to by bylo tyle

w jakim stanie jest pasek? może już wąski się zrobił i na samą góre nie wjedzie