Problem z wałem, paskiem i wentylatorem wariatora.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Witam niedawno urwał mi się seryjny chiński pasek (zipp quantum gt5 tuning poziom sport) naruszał on wielowypust wału (wyrobienie wgłebienia w ząbkach wielowypustu na których trzyma się wentylator waria(obraca się swobodnie)ząbki wyszczerbiły się pewnie dlatego że pasek owinoł się na wariatorze. zmieniłem pasek na hebo kevlar i przejechałem około 5km i pasek walnoł. no i teraz wiadomo że wał wentylator i pasek do wymiany i mam pytanie czy jeszcze cos mogło się naruszyć? i jeżeli już zmieniam te części to doradzcie mi jakie mam wziąć? żeby były dobre a nie kosmiczna cena. JEDNOSLAD.PL! – Marchles

Anonim
    Gość

No wały sa drogie chyba ze bierzesz używany albo tani zamiennik to tak. a na wentylatorze nie ma zębami czy n a wale czy natym i natym. no ale tak jest z tymi chinolami 🙁

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Anonim
    Gość

no więc nad wałem to myśle rms racing?? jak myślicie dobry wał?? łożyska mam wzmacniane stage6 teflon z tego starego wału to przełoże bo one mają 800km przebiegu. a tych ząbków to nie ma ani na wale na kawałku tam gdzie jest koncówka już wielowypustu i na zbieraku wentylatora tez się ząbki upieprzyły. także wszystko się wyszczerbiło wiec pomóżcie mi z tymi częsciami jakie mam kupić żeby mi nie trzasneło zaraz znowu.

Anonim
    Gość

Byle nie RMS… Tani, dobry wał to koszt ok 400zł… Już lepiej pomyśl nad Top Racing RACE.

Anonim
    Gość

W quantumie masz wał 16mm wiec pozostaje Ci tylko BGM albo Top Nardo

Anonim
    Gość

pomyłka regis. w quantumie mam wał 10mm(w keewayach jest 16mm). także nie tylko te 2 wały. powiedzcie co doradzacie mi za częsci.

Anonim
    Gość

10mm 😯 😯 takich nie ma ;/ Sa sworznie tloka 10mm i 12mm ale nie waly ;/

Anonim
    Gość

niewiem wiem że jak kupowałem łożysko korbowodu to 10mm brałem i teraz wariator do minarelli wziolem i pasował także jest taki jak w minarelce tylko że lipny także doradę mi jaki mam kupić

Anonim
    Gość

Motoforce Racing Evo – bardzo fajny waż. Mam taki w swoim sprzecie, dobrze wykonany, pieknie cyka, nic się nie dziele źlego.

Anonim
    Gość

co do wału to mnie przekonałeś. a powiedz mi jeszcze jaki wentylator wariatora mam kupić? I czy mogę przełożyć łożyska stage6 teflon z poprzedniego wału one mają 800km przebiegu??

Anonim
    Gość

Jasne, że możesz zastosować te same łożyska. Zreszta jak rozbierzesz silnik to zobaczysz w jakim są stanie. Napewno jednak będziesz musiał wymienić simmeringi, gdyż jest bardzo duża szansa, że te co masz zostało uszkodzone podczas wymiany wału. Jesli masz na 100% wał taki jak w typowym minarelli (12,5mm) to polecam przeciwtalerz hebo. Bardzo solidnie wykonany. Lekki, dobrze użebrowany i ma optymalny kąt bieżni.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button