Problem z uruchomieniem skutera, nie trzyma obrotów

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #169032
  kdfy
  Użytkownik
  • Postów: 2

  Witam.

  Po zatarciu seryjnego tłoka postanowiłem włożyć 80. Przez miesiąc wszystko było ok, aż do wczoraj. Skuter zgasł pod garażem i bardzo ciężko pali, muszę kopać w kopkę przynajmniej 50 razy żeby odpalił. A jak już odpali to muszę cały czas trzymać mu obroty, bo w przeciwnym wypadku gaśnie. Nie pomaga wkręcenie śrubki do podwyższenia obrotów, co chwilę trzeba dodawać gazu żeby nie zdechł. Czego to może być wina?

  Dziękuję i pozdrawiam

  #169033
  Hultaj
  Użytkownik
  • Postów: 44

  Na początku zajrzałbym do gaźnika , może dostaje za mało powietrza z filtra i też bym go przedmuchał.Może śrubka od mieszanki za bardzo dokręcona?. Potem przeczyściłbym benzyną ekstrakcyjną i ogólnie przedmuchał wszystkie części gaźnika, później ewentualnie przeczyścił świecę, sprawdził iskrę. Gdyby była słaba wyczyścił syf z magneta, a jak nie to serwis.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

  #169036
  kdfy
  Użytkownik
  • Postów: 2

  No właśnie teraz wziąłem się za gaźnik, świeca jest okej, iskra jest mocna, kompresja jakaś tam jest, zawory są ustawione tak jak powinny a mimo to ma problem z odpalaniem. Jak już się go odpali to normalnie wkręca się na obroty, nie przerywa go, włożyłem drugi moduł CDI i bez zmian, już nie wiem co może być nie tak

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button