Problem z świecą zapłonową

Cześć
Niedawno w moim skuterze wymieniłem dysze glowna na 85 (wczesniej była 74).
Problem jest taki że w żaden sposób nie mogę wyregulować gaznika. Albo świeca jest matowo szara i sucha albo czarna mokra. Kawy z mlekiem za nic nie da sie osiagnac. Na wczesniejszej dyszy 74 kawa z mlekiem była. Dyszę wymieniałem bo mam cylinder 70cc. Wczesniej dysza 74 tez jezdziła z 70cc.
Skuter to Inca Street 50 2T z cylindrem 70cc. Dzięki za pomoc bo już niewiem co robic.

Ale zmieniles również duszę wolnych obrotow?

Nie bardzo ci się uda go wyregolowac gdyż gaznik dostaje większą dawkę paliwa ale mało powietrza

a jakiej srednicy gaźnik?
bo u mnie 19mm dellorto z cylinderm 8-10KM (Strerace70, Malossi Sport 70) spokojnie sie regulował na 75… a w zasadzie 75 to był max bo na większych zalewało.

U mnie gaznik seryjny “16” na wczesniejszym kicie (chiński cylinder i tłok) przy dyszy 74 seryjnej miał kawę z mlekiem ale czasami miałem wrazenie za jest za mało paliwa. Teraz mam ten sam zestaw tylko że dysza 85, dysza wolnych obrotów została seryjna. A i jeszcze odkąd jest większa dysza to leci troche paliwa do filtra powietrza. Wcześniej też leciało ale mniej.

Co o tym sądzicie ?
A i powiedzcie czy jak jest świeca “szaro-bura” i jest sucha to ma zbyt duzo paliwa czy powietrza ?

aa zapomniałem… tłok to 70cc :smiley: