Problem z sprzęgłem

Postaram się opisać mój problem w dość prosty sposób. Klamka sprzęgła nie odbijała do końca musiałem odpychać ją palcami bo sprzęgło się ślizgało. Postanowiłem naciągnąć linkę koło klamki. Teraz mam problem bo sprzęgło dopiero łapie pod sam koniec puszczenia klamki. Jeżeli motorower jest przechylony tz. jadę pod górkę i chcę zmienić bieg to ciężko wchodzi bądź wcale. Jakieś rady czy oddać na serwis do regulacji. Sprzęgło powinno puszczać w połowie prawda?

Jeżeli masz go na gwarancji to z niej skorzystaj. Poza tym zobacz czy z prawej strony silnika ta dźwignia odbija - może sprężyna spadła (jest na wierzchu to łatwo sprawdzić). Spróbuj całkowicie odpiąć linkę sprzęgła i zobacz czy dźwignia i linka lekko działają. Może linka się zapiekła bo nie była nasmarowana i wystarczy ją odpiąć od klamki i nasmarować wd40?

Jest zmieniony cylinder na 72ccm więc gwarancja poleciała… Skrzynia jest ok, to jest kwestia wyregulowania. Szukam toturiala jak wyregulować sprzęgło. To moja wina bo rozregulowałem na własne życzenie( koło klamki i pod bakiem:(. Nie chcę płacić za regulację myślę, że metodą prób i błędów sam je wyreguluję.