Problem z simeringiem.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem z simeringiem.

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos 1 lat, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

Jak w temacie.
    Mam problemy z lewym simeringiem na wale(od strony wariatora). Wymieniłem ich już z 10~ i każdy przepuszcza od razu lub po krótkim czasie. Wymieniałem także wszystkie pozostałe i są cały czas szczelne, jedynie ten od wariatora przepuszcza.
    Może mi ktoś opisać mega szczegółowo jak go założyć lub jakiś trick na zniwelowanie cieknięcia? może ktoś coś ma w rękawie.
    Troche irytujące jest jeżdżenie z cieknącym olejem.

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może wał jest krzywy

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

to raczej by pasek pękał a jest idealny

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

nie da się tego jakoś inaczej uszczelnić? 😀

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos.
    Router Grande 50/90
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale przecieka przy wale czy przy osadzeniu?
    jak przy wale to winny jest wał – albo jest krzywy albo ma zrytą powierzchnię. albo ten uszczelniacz jest źle dobrany

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

fuck. ogólnie to je wyjmowałem śrubokrętem więc pewnie porysowałem wał. eh.

łatwo jest porysować tą stal czy jest w miarę wytrzymała?

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

śrubokretem łatwo

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

są może ciaśniejsze wersje tego simeringa? i czy wkładać go na równi z powierzchnią, lekko do środka czy lekko ma odstawać? tak z 1mm, max 2.

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

eh. przepuszczało od zewnętrznej więc dałem kleju do aluminium na obkoło lecz teraz mi simering wypada ciągle przez co nie mogę podjężdżać pod górki i startować za bardzo. nie da się po mieście jezdzic. jakieś pomysły jak zablokować cwela żeby siedział w środku? obsmarować go tym klejem po zewnętrznej?
    bo kurde nie chce mi się wymieniać całej lewej komory silnika, za dużo rozkrecania.

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Kup taki sam simmering, tylko może trochę grubszy (nie chodzi o jego średnicę bo nie wejdzie w gniazdo, tylko żeby był wyższy kiedy go kładziesz płasko np. na stole) to może jak wciśniesz to nie wyleci. Są też dwuwargowe – może taki będzie trzymać. Ogólnie nie jestem fanem silikonów, ale może warto spróbować osadzić go na silikonie i w ten sposób go uszczelnić? Przy okazji jak wyjmiesz stary simmering to obejrzyj od razu wał czy nie ma rys – jak coś znajdziesz to bardzo delikatnie wygładż powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie