Problem z silnikiem

Witam piszę ten temat ponieważ potrzebuje pomocy.
Posiadam skuter peugeot speedfight 3 50cc wersja chłodzona cieczą.

Dzisiaj w piękny dzień wyciągnąłem swój skuter i wybrałem się na przejażdzkę niestety jak to czasami w życiu bywa wpadłem w poślizg i zaliczyłem szlifa. Skuter leciał na lewej stronie ok. 70m po czym wpadł do niewielkiego rowu. Odpaliłem go posprawdzałem wzrokiem i oprócz połamanych 2 plastików, trochu rys i wycieku benzynki nic nie wygląda na uszkodzone. Skuter na postoju po ok. 5 minutach temperatura silnika osiąga stan krytyczny (z 5 kresek na wyświetlaczu które może osiągnąć świecą się wszystkie). Niestety serwisant dopiero w przyszłym tygodniu będzie mieć czas. A w między czasie chciałbym się od was dowiedzieć czy to może być coś poważnego.

Z góry dziękuję za pomoc.
I mam nadzieję że wszystkie informacje podałem.

a ile masz płynu w układzie chłodzenia? nie ubywa? nie ma bąbli powietrza?

Wombat na to pytanie nie umiem ci odpowiedzieć ponieważ przodu nie rozbierałem bo pękła tylko owiewka boczna i kierunkowskaz. A do tej pory skuter był jeszcze na gwarancji. Mogę Ci udzielić takich informacji:

  • Czasami jak puści mu się gaz trzyma koło 5k obrotów i po chwili spadają. do minimalnych.
  • Żadnych płynów oprócz benzyny która się wylała wlewem nie było.
  • Silnik odpala normalnie od strzała.
  • Oleju silnikowego jest full bo przed jazda wlałem.
  • Jak kreski pokazują pełne nagrzanie nie widać żadnych objawów aby coś z nim się działo.

A oddaje go do Autoryzowanego serwisu peugeota już nie ze względu na gwarancje którą pewnie straciłem ale dla pewności że to nie jakiś mietek mi zrobi bez paragonu tylko serwis z doświadczeniem co wystawi fakture za robocizne i jeszcze klepnie wpis do książeczki.