Problem z rozrusznikem dotykowym

Witam, mam problem i od razu mowie ze jestem zielony jezeli chodzi o naprawe i nazewnictwo poszczegolnych czesci skutera. Dzisiaj dosc duzo jezdzilem moja aprilia habana i przed ostatnim odcinkiem mojej trasy skuter ciezko odpalil na dotyk. potem kiedy zgasilem go i ponownie chcialem odpalic na dotyk slychac bylo tylko trzask i juz wogole na dotyk nie odpalil. Na kopa odpalil od razu i dojechalem nim do domu. Co moze byc z nim nie tak? Jak przyjechalem do domu i probowalem znowu go odpalic na dotyk to znowu nic. Prad niby jest, niby dziala ale zapalic nie chce.

opcje są dwie. Albo padło coś przy elektryce i rozrusznik nie dostaje prądu albo sam w sobie się skończył. Tam są takie elementy zwane szczotkami, które się zużywają bądź zacinają.
Możesz na początek stuknąć kluczem albo młotkiem (tak zdecydowanie ale nie za mocno żeby nie pogiąć obudowy) w rozrusznik - może się odblokują.

silniczek od rozrusznika ci nie uszkodziło?

Alejandro16 napisał:

Prad niby jest, niby dziala ale zapalic nie chce.

Co znaczy "niby działa"? Rozrusznik się kręci? Słychać szum rozrusznika, czy może tylko "pykanie"?

slychac szum

Bendix pewnie się nie wysuwa. Ten szum to jest "mechaniczny" czy bardziej "elektroniczny" ?

wydaje mi sie ze chyba mechaniczny

wyslaly mi sie przez przypadek dwa posty, sorki

A może akumulator jest za słaby? Zmierz napięcie na akumulatorze.
Zdejmij pokrywę napędu i sprawdź, czy bendix działa poprawnie. Obejrzyj przy okazji, czy rozrusznik dobrze się kręci bez obciążenia.