Problem z rozładowywaniem akumulatora

Witam! Posiadam skuter Peugeot Speedake, w którym po naładowaniu akumulatora, mija około 5 dni i jest on całkowicie rozładowany. A więc zakupiłem nowy akumulator. I sytuacja się powtórzyła. Dodatkowo zamontowałem odłącznik prądu, ale to i tak nic nie dało, prąd nadal ucieka. I tak jak już mówiłem po 5 dniach od naładowania (nawet z odłączeniem prądu) aku jest rozładowany. I tu mam do was pytanie, co może być przyczyną tego? Z góry dziękuje za odp.

miernik w ręke i trzeba sprawdzać który obwód obciąża (jest zasilany) mimo wyłączenia wszystkiego.
Wyłącznik prądu gdzie zamontowałeś, miedzy czym a czym? Co odcina?

Do wyłącznika prądu idzie czerwony kabel (+), i wtedy kolejny od wyłącznika do akumulatora. (Czyli odcina +)

to jest jedyny (+) z akumulatora i ten odcinasz?
i mimo to znika ci prąd z aku?

A te 5 dni to stoi czy jeździsz?

Wygląda to tak: http://i.imgur.com/dPdxB4H.jpg (Naładuje skuter, zostawię go odłączonego na około 5 dni i zobaczę co się stanie, bo pewna osoba powiedziała, że może być to problem z ładowaniem i gdy jeżdżę akumulator się rozładowuje.)

Jeśli normalnie jeździsz i po tych 5 dniach się rozładowuje to nie masz ładowania i pewnie prądnicę do wymiany.
A jak masz miernik to bardzo łatwo sprawdzić ładowanie.

Zostawię go odłączonego na te około 5 dni. (Nie będę jeździł.) Jeżeli odpali to najprawdopodobniej będzie to właśnie wina, że nie mam ładowania. A więc prądnica będzie do wymiany?

Ale co Ci da włożenie akumulatora i odłączenie od przewodów? Równie dobrze możesz akumulator w pokoju postawić, taki sam efekt. Nie odkręcaj przewodów.

Ale ostatnio skuter stał te 5 dni po naładowaniu z odłączonym prądem, poprzez odłącznik prądu. (Lecz jeździłem troszke) I nie odpalił po tych kilku dniach. Przewody nadal będą podłączone do akumulatora, odłączę tylko prąd tym odłącznikiem.

a ten przełącznik nie ma przebicia na jakiś wkręt mocujący go do masy?

Zrób tak. naładowany aku nie podłączaj do niczego przez te 5dni, i zobacz czy nadal będzie uciekał ci prąd. Jeśli tak to świadczy to o tym że zwyczajnie jest to wina aku,każdy akumulator traci prąd w jakimś czasie, to jest normalne. Ale zależy to przede wszystkim od samego aku i jego jakości,następnie warunków w jakich jest przechowywany . Jeśli masz aku 12V4Ah to po tych pięciu dniach powinien jeszcze mieć siłe na to by zakręcić raz , lub dwa. Akumulator to urządzenie które nie lubi być nie używane. A jak tak będziesz go ładował a nie używał zgodnie z jego przeznaczeniem , to za kilka tygodni będziesz pisał temat (jaki aku kupić) . Nie mniej jednak przy temperaturze otoczenia w (+) to coś jest nie tak z tym aku,Aż tak drastycznie nie powinien się rozładować. Ale też żywotność aku uzależniona jest od jego wieku, im aku starszy tym krócej trzyma prąd.

Jeśli nie jest to nowy aku,i ma kilka lat, to możesz udać się do sklepu gdzie sprzedają akumulatory , i zapytać czy mogą sprawdzić ci kondycję aku ,jego pojemność, rezystancje napięcie oraz jakość elektrolitu. Może zapłacisz za to kilka złoty, ale dowiesz się w jakim jest stanie. W typowych sklepach gdzie sprzedają tylko aku a nie spożywkę ,mają sprzed to testowania .

Jak go naładujesz , to wsadź go w skuter, odpal, weź miernik w rękę i sprawdź jakie masz napięcie ładowania , powinno być w okolicy 14-15V,jak masz po niżej 14 to jest buba z ładowaniem.

Akumulator był kilka razy wymieniany. Teraz mam nowy i sytuacja taka sama jak wcześniej.

Zmierzyłeś ładowanie???
Nie masz nigdzie pzrebicia???

Czy tylko czekasz na CUDOWNĄ ODPOWIEDŹ???

Ładowanie jest. (Sprawdzałem.)
Przebicie, nie patrzałem jak na razie.

Witam mam skuter 4t kigwy coliber i aku mi sie rozladowuje co mam zrobic niemam jusz pomyslu

wątek od początku przeczytać? zmierzyć pobór prądu na postoju?
napisać coś wiecej?
np KIEDY się rozładowywuje - jak stoi, jak jeździ…

widzisz ile masz opcji?

Jak jeżdze a to z kabli powierzyć co z aku podlonczone

Sorki za blont fpisaniu

chłopie, ogarniaj co bełkoczsz na forum.