Problem z rozładowywaniem akumulatora

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Problem z rozładowywaniem akumulatora

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 11 miesiące, 1 tygodni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe SavickaS
    SavickaS
    Użytkownik

Witam! Posiadam skuter Peugeot Speedake, w którym po naładowaniu akumulatora, mija około 5 dni i jest on całkowicie rozładowany. A więc zakupiłem nowy akumulator. I sytuacja się powtórzyła. Dodatkowo zamontowałem odłącznik prądu, ale to i tak nic nie dało, prąd nadal ucieka. I tak jak już mówiłem po 5 dniach od naładowania (nawet z odłączeniem prądu) aku jest rozładowany. I tu mam do was pytanie, co może być przyczyną tego? Z góry dziękuje za odp.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

miernik w ręke i trzeba sprawdzać który obwód obciąża (jest zasilany) mimo wyłączenia wszystkiego.
    Wyłącznik prądu gdzie zamontowałeś, miedzy czym a czym? Co odcina?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    SavickaS
    Użytkownik

Do wyłącznika prądu idzie czerwony kabel (+), i wtedy kolejny od wyłącznika do akumulatora. (Czyli odcina +)

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest jedyny (+) z akumulatora i ten odcinasz?
    i mimo to znika ci prąd z aku?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A te 5 dni to stoi czy jeździsz?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    SavickaS
    Użytkownik

Wygląda to tak: http://i.imgur.com/dPdxB4H.jpg (Naładuje skuter, zostawię go odłączonego na około 5 dni i zobaczę co się stanie, bo pewna osoba powiedziała, że może być to problem z ładowaniem i gdy jeżdżę akumulator się rozładowuje.)

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli normalnie jeździsz i po tych 5 dniach się rozładowuje to nie masz ładowania i pewnie prądnicę do wymiany.
    A jak masz miernik to bardzo łatwo sprawdzić ładowanie.

SavickaS
    Użytkownik

Zostawię go odłączonego na te około 5 dni. (Nie będę jeździł.) Jeżeli odpali to najprawdopodobniej będzie to właśnie wina, że nie mam ładowania. A więc prądnica będzie do wymiany?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ale co Ci da włożenie akumulatora i odłączenie od przewodów? Równie dobrze możesz akumulator w pokoju postawić, taki sam efekt. Nie odkręcaj przewodów.

SavickaS
    Użytkownik

Ale ostatnio skuter stał te 5 dni po naładowaniu z odłączonym prądem, poprzez odłącznik prądu. (Lecz jeździłem troszke) I nie odpalił po tych kilku dniach. Przewody nadal będą podłączone do akumulatora, odłączę tylko prąd tym odłącznikiem.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie