problem z Rometem 727 premium

Witam wszystkich mam problem z moim Rometem. problem polega na ty iż po wymianie cylindra z 50ccm (gdzie skuter osiągał po prostej ok 65-70km/h) po wymianie cylindra na 60ccm osiaga na prostej max 60km/h i przy większej prędkosci ponad 65km/h coś zaczyna dziwnie strzelac i pytanie do was co może byc tego przyczyna i co może strzelac ?

pozdrawiam :)

możesz mieć za małą dyszę w gaźniku i silnik dostaje za mało paliwa przez co doświadczasz takich dziwnych sytuacji podczas jazdy.

hm no wlasnie nie wiem moze byc to i dysza.. ale podczas wiekszej predkosci irytuje mnie ten dziwny dzwiek takie szczelanie a to napewno nie od dyszy

Postaw skuter na centralce idodaj gazu to zauwarzysz skąd tak strzela. Moim zdaniem te strzelanie to z wydechu dochodzi. A tak przy okazji wymieniałeś sam cylinder czy w warsztacie bo jak w warsztacie to można wiedzięć ile sobie życzą za wymiane cylindra?

cylinder wymieniłem sam bo mam ojca mechanika.. a juz tak robilem jak piszesz i własnie przy dodaniu gazu na fuul to po chwili skuter wchodzi na wysokie obroty i po wejsciu na najwyzsze obroty cos strzela mi sie wydaje ze to w silniku bo z wydechu napewno nie.

A to jest 2t czy 4t? Jeżeli 4 t to czy regulowałeś zawory?

tak 4t no zawory sa dobrze wyregulowane wlasnie dlatego sie zastanawiam i nie wie co to moze byc.

może wina gaźnika?

hm no gaznik jak gaznik ale bardziej chodzi mi o tej dzwiek dochodzi gdzies z okolic wału korbowego