Problem z Romet RXL 50 4T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Problem z Romet RXL 50 4T

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kuba11 Kuba11 7 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kuba11
    Kuba11
    Użytkownik

Siema, właśnie dziś sobie umyłem mojego Rometa i postanowiłem się przejechać. Odpaliłem z nóżką i prawdopodobnie przez przypadek wcisnąłem drugi raz nóżkę już na odpalonym silniku (nie wiem dokładnie czy był odpalony, bo miałem kask na głowie). Problem polega na tym, że nóżka od odpalania się zablokowała (nie da się jej kopnąć). Mogę odpalić rozrusznikiem elektrycznym, lecz gdy skuter wejdzie na wyższe obroty zaczyna coś głośno rzęzić (żeby przestało muszę zgasić silnik). Boje się, że podczas jazdy coś się może zepsuć/urwać na dobre. Proszę o pomoc, gdyż jestem zielony w tym temacie.

LIBERTA PER GLI ULTRAS!
    Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

Odkręć pokrywę i sprawdź co się stało. Mogły jakieś ząbki się złamać, różnie to bywa.

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe zdziarbar
    zdziarbar
    Użytkownik

a raczej to spreżyna od kopajki do wymiany pewnie gdy wejdzie na obroty to delikatnie opada kopajka i halasuje w przekladni

Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
    Zdjęcie profilowe Kuba11
    Kuba11
    Użytkownik

A czy mogę przejechać parę kilometrów (ok. 10 km) do mechanika? Przy spokojnej i wolnej jeździe nic się nie stanie?

LIBERTA PER GLI ULTRAS!
    zdziarbar
    Użytkownik

jedz smialo nic nie bedzie a wiesz co wez poprostu odpal skuta na stopkach podnies kopke do gory reka i daj gazu ful zobaczysz cży bedzie Ci halasowalo jesli nie to napewno sprezyna od kopajki a jak chcesz to sznurkiem wtedy przywiaz i dojedziesz spokojnie do mechanika

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kuba11
    Kuba11
    Użytkownik

Teraz poszedłem odpalić i przy samym starcie już się tak dzieje jak wcześniej. ;/ @zdziarbar – idę spróbować Twojej rady, może coś się uda.

LIBERTA PER GLI ULTRAS!
    zdziarbar
    Użytkownik

ok idz idz i napisz

Zdjęcie profilowe Kuba11
    Kuba11
    Użytkownik

To tak. Jechałem 6 km do domu, lewą nogą trzymałem kopajkę, aby nie rzęziło. Potem zacząłem coś grzebać przy samej kopajce i mi przyszła myśl, aby trochę w nią pokopać. Kopnąłem mocno i nagle cud :D, odblokowała się. Normalnie mogłem z niej odpalić i co więcej już przestało rzęzić. Przejechałem 2 km i nic się nie działo. Oby w przyszłości coś się nie stało, bo przyznam, że trochę tam mieliło. Dobry pomysł był z tym, żeby kopajkę podnieść do góry 😉 Czyli na razie problem rozwiązany, dzięki 😉

LIBERTA PER GLI ULTRAS!
    Zdjęcie profilowe MarSen
    MarSen
    Użytkownik

No tak <facepalm>, przypomniało mi się teraz. Mój kumpel miał to samo, po rozebraniu i złożeniu wszystkiego znów działało dobrze. Mogłeś mieć to samo i tak jak się zepsuło tak się naprawiło 😀

——————————–
    Pozdrawiam oraz życzę szerokości!
    zdziarbar
    Użytkownik

ciesze sie z Toba szerokosci

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie