Problem z rejestracja (zawiklany)

Posiadam skuter Kingway Coliber. Mój problem polega na tym, że w urzędzie czepiają się jakiś szczegółów i nie mogę go zarejestrować.

Skuter kupiłem od szwagra, który dostał go za darmo od firmy i teraz w urzędzie chcą:

-zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej przez w/w firmę
-faktura ma być potwierdzona przez notariusza a nie radcę prawnego
-zaświadczenie, ze pani P.J. jest osobą upoważnioną do wystawienia faktury :D

Teraz mój plan wygląda tak, że chce mieć tą tablice rejestracyjną od innego skutera i opłacone OC i AC by policja się nie czepiała. (Proszę bez halucynacji, że będą mi sprawdzać numery ramy i silnika)

Znalazłem na internecie ramę z jakimiś dokumentami za 200 zł:

I teraz czy to wystarczy? Co muszę jeszcze załatwić do tej ramy jakąś fakturę kupna?

Czy to nie jest tak, że w urzędzie to oni sami powinni sprawdzić czy dana firma prowadzi działalność gospodarczą itp. ?

Bo przecież maja na to 30 dni zanim wydadzą twardy dowód.

Ale w czym mamy Ci pomóc ?

Czy kupując tą ramę z w/w dokumentem dam rade ją zarejestrować.

1. Szwagier dostał skuter. Ok. Poszedł go zarejestrować na siebie ?
2. Do świadectwa homologacji potrzebna jest imienna faktura.

1. Nie rejestrował go na siebie.

No i tu błąd.

To nawet kupując ta ramę nie załatwię faktury. Jedyne rozwiązanie to chyba kupić jakiś rozwalony skuter, który jest zarejestrowany.

A nie ma możliwości żeby to zrobić po Bożemu tzn. zarejestrować na Szwagra a potem na Ciebie ? Taniej Cię to wyjdzie niż kombinować a i mniej szarpania.
Natomiast jeśli już tak kombinować to owszem - dowód rej i blachy - to Ci jest najbardziej potrzebne

NO niestety nie ma takiej możliwości bo teraz szwagier mieszka za granica ( wraz z siora :D ) .

Znalazłem na internecie- Rama jest z dokumentami i ważnym OC....

Czyli kupując ta ramę muszę od typa nabyć :
-umowę kupna
-dowod
-tablice

i coś jeszcze ?

dobrze jak będzie oc ale nie musi

ok to dzięki

OC jest

Bo chciałem mieć pewność, że jak ja kupie to znowu nie będzie jakiegoś problemu.