Problem z rejestracją skutera Router Classa 2014

Witam. Mam problem natury prawnej. Byłem dzisiaj zarejestrować skuter Router Classa w wydziale komunikacji lecz rejestracja się nie powiodła. Ponieważ pani twierdziła że brak polskiej homologacji. Z tego co wyczytałem to nie jest ona potrzebna gdy ma się oświadczenie od producenta o zgodności z homologacją. Czy ktoś wie więcej na ten temat z jakich paragrafów skorzystać ? proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam Kamil Smusz
P.S.
- Do skutera dostałem tylko oświadczenie od producenta, homologację z Chin, fakturę i kartę gwarancyjną.
P.S.2
- Dzwoniłem do Romet Motors i powiedzieli że nic więcej mi nie potrzeba do rejestracji.

Masz w swoim urzędzie innych urzędników niż ta baba? Jak tak, to odpowiedź jedna: zostaw tę babę, idź np do chłopa (albo do innej baby;)
Swoją drogą coraz dziwniejsi ci urzędnicy:)
PS. Rozumiem że homologacje masz po chińsku??? To chyba ta Classa musiała być na rynek chiński;)
PS.2. To polskie oświadczenie jeśli zawiera "opis" pojazdu to musi być uznane jako "homologacja", że tak powiem:)

Ta homologacja jest po angielsku. Tak to polskie oświadczenie wydane przez Romet'a zawiera wszystko co homologacja tylko na górze napisane jest oświadczenie a nie homologacja i tego się czepiała. Niestety w urzędzie są same baby i żadna najprawdopodobniej nie przeczytała ustawy z która weszła w życie 22 czerwca 2013 roku. I dlatego mam pytanie czy ktoś zna odpowiedni paragraf z tej ustawy który by te "panie" zmobilizował do zarejestrowania skutera ? Pozdrawiam

Ja miałem dwa motocykle z Włoch - za każdym razem musiałem mieć tłumaczenie homologacji przez tłumacza przysięgłego.
Może jednak kobita ma trochę racji? Dlaczego Romet nie potrafi wydać takiej homologacji w naszym ojczystym języku? Jak kupiłem Kymco to też miałem po Polsku. Dwa Keewaye też miały polską. Dziwny ten "polski" z tradycjami producent motocykli :-)

Jak dzwoniłem do Romet'a to pierwszy raz się spotkali z taką sytuacją że mając te papiery co mam (oświadczenie i homologacja) nie chcieli zarejestrować pojazdu. I właśnie mówili coś o ustawie wprowadzonej 22 czerwca 2013. Dodatkowo że nie posiadają polskiej homologacji bo niby wystarczy ten świstek z oświadczeniem.