problem z rejestracją motocykla 125

Witam. Mam pytanie- kupiłem niedawno motocykl 125, na kat. B,skończyłem remont i dopiero teraz zauważyłem że brakuje mi umowy- mianowicie, na dowodzie rejestracyjnym widnieje pan 1 - mam umowę pomiędzy panem 2 i 3, ja kupiłem i jestem aktualnie 4.(spisałem umowę z 3) Byłem w urzędzie komunikacji spytać co mam zrobić, po kilku błaganiach i uśmiechach oraz robienia z siebie debila, pani poinformowała mnie że brakuje tylko umowy pomiędzy panem 1 a 2, dzwoniłem do sprzedającego- załatwiłem od niego taką umowę, i teraz problem- wydaje mi się podrobiona, chyba jest ten sam charakter pisma, wczoraj widziałem kopie umowy pana 1 i 2- pan 1 sprzedał moto komu innemu jakiemuś x który totalnie "olał" W-K , jest ponoć za granicą. Daty się zgadzają. Sprzedaż zgłosił pan 3 do wydziału komunikacji,i u-s pan 4 podobno już także. Co ja mam teraz z tym zrobić?? Iść z tym do urzędu i rejestrować?? Nie chcę być wyprowadzony w kajdankach jeśli coś wyjdzie nie tak a na motocyklu mi zależy... Od zakupu minęło 3 tygodnie... Umowa między mną a osobą z dowodu nie wchodzi w rachubę?? Mój pierwszy jednoślad i już się zraziłem. Pozdrawiam

Iść z tym do urzędu i rejestrować,za wszelkie niejasności w poprzednich umowach odpowiadają panowie 1,2,i 3 ciebie interesuje umowa z panem 3 a poprzednie nie[jedynie ich ciągłość] wiec jak podrobił pan 1 umowę pomiędzy panem 1 a 2 to jego problem,co do charakteru pisma to skoro pan 1 pisał umowę jak kupował i sprzedawał to na dwóch będzie ten sam nie sądzisz.

No dobra- dziś przegląd, jutro wydział komunikacji. A tak nawiasem mówiąc, wyjdzie bubel? czy nie, w urzędzie przechowują kopie umów do weryfikacji?? W sumie dostałem jasną odpowiedź od urzędniczki.