Problem z Regulacją!!!

Witam!
Niedawno wymieniłem w skucie takie rzeczy jak:
-Wariator Polini Speed Control
-Sprzęgło Polini 2G Evo2
-Dzwon Malossi
-GazBox Malossi
-Wydech Laser x-pro
I gdy zrobiłem jazdę próbn? byłem Happy bo przyśpieszenie wzrosąo ale co do v-max to kicha =/ albo jest taki jak był albo gorszy :-/ I jeszcze mało tego gdy jadł 50km/h dają manetką FULL a on jak by nic (jak by się dusię) i dopiero po 5s zaczyna ruszaż
Proszę o doradzenie mi jakie powinienem założyć rolki i Spr??yn? Centraln? a może i jeszcze sprężynęk sprzęgła…?
PS. Rolki są takie jak od nowo?ci były nie mam pojęcia ile mogę miećgr.
PS2. Pasek jest jeszcze w dobrym stanie bo ma 1,8cm

spróbuj opu?cię iglic?.
Może się dławić za dużą ilością paliwa.

W?tpiż ponieważ gdy od kolegi zakładali?my trochę twardsze sprężynę i inne rolki jakie on miał tam na wyko??czeniu… i muła nie było wcale!!! Ale był wolniejszy bo 80km/h z haczykiem to myślę że na taki tuning to troszkę mało :-/

No to wiadomo przynajmniej w czym problem.
Proponują wobec tego twardsze sprężynę i troszkę cięższe rolki, niż te od kolegi, co poprawi v-max. (tylko jak mówisz, że te rolki są na wyko??czeniu, to zobacz ile teraz waż?, a nie ile waży?y pierwotnie) tylko bez przesady z cię?arem! Po troszku do celu :wink:

Hmmm ale my z kolegą nawet nie wiemy co to za sprężyna i ile ważą rolki on je już wywalić i ich nie ma no i teraz mamy dopiero problem :stuck_out_tongue:
PS. Ale ja nie chce wydawałkasy aby kupowałzestaw rolek testowych =/
A jeśli była by już taka potrzeba kupna zestawu rolek testowych to w jakim przedziale od ilu gr. do ilu? Jak myślicie jaką tu można sprężynę centralną wsadzić? +15% +20%?

Jetforce 16x13 7,7gr
Jetforce (gaźnik) 16x13 8,4gr - tak jest fabrycznie. nie wiem jaką wersją masz.

Wiż? testowe to weź takie wokół tych wag. Powiny pasowałtrochę lżejsze, jak mówisz, że masz muła na poczłtku… :wink:

No ja akurat mam wersją gaźnikow?.. czytałem gdzieś że do sportowego wydechu trzeba założyć o 1-2 gr. rolki lżejsze… czyli w moim przypadku 6,4gr. coś około tego… ale czy gdy mam jeszcze wario sprzęgło dzwon i gazbox czy nie trzeba jakiślżejszych albo cięższych założyć?

Nie ma reguły…
Każdy skuter reaguje inaczej, dlatego stworzono rolki testowe :wink:
Musisz też zadecydoważ, czy stawiasz na przyspieszenie, czy V-max, wtedy wiadomo w którą stronę kombinoważ… :wink:

Najlepiej pośrodku albo troszkę na v-max aby zbytnio nie stracił na przyśpieszeniu :slight_smile:

no to jak chcesz miećv-max, to dużo lżejszych nie dawaj…
2g to myślę, że było by za dużo…
Tylko tyle, żeby muła skorygoważ.

Tylko tak jeszcze raz czytam i nie wiem, czy same rolki w Twoim przypadku pomogę…
Ja bym daćtwardszł sprężynę po takim tunie…



By? się pofatygowałi kliknąć conieco, jak już się tyle napisałem :mrgreen: :lol: :smiley:

wraźnie jutro jadł do kolegi założyć twardsze sprężynę i z rolkami będziemy kombinował=) mam chyba 3 zestawy ale nie wiemy po ile mają gr. będziemy zakładasz i mieszać :stuck_out_tongue:

Tylko nie mieszać!!
Wariator jest specjalnie wyważony, żeby nie dawał drgaż?, a jak pomieszasz, to g?**o Ci to da, bo nie uzyskasz stażej (stabilnej) się od?rodkowej!

Tu się mylisz można mieszać ale tylko 3 inne i 3 inne np:
mam dwa zestawy 5gr. i 6gr. więc biorę 3 te i 3 te i wk?adam je do wario ale nie jak będą tylko na zmianę raz cię?szł raz lżejszł … i wtedy wszystko gra =)

chyba, że na zmian?..
Ale na mam taki układ rolek w wario, że one przychodzł w sposób V, więc nie wiem, czy tak też by szło…
Bo jak u mnie włożysz co drugą, to jedne będą pochylone w lewo, a drugie w prawo… :expressionless:

To co ty masz za wario? :smiley: Bo ja mam normalne u?ożenie rolek jak w każdym wario i wiem że mogę był zmiećszane 3 takie i 3 takie :wink:

fabryczne :mrgreen:

to jet wyjeb i zakładaj jakieś inne Sportowe :mrgreen:

I tak niedługo skuta pogoniż, to wiesz… nie chcą inwestowałza dużo…
A fabrycznie mam prawie te 6KM, to jakoś da się ujechać…

jak bym chciał go dłużej potzrymaż jeszcze, to pewnie bym tak zrobić :wink:

A na co wymieniaszł

nie wiem jeszcze na co… Chciałem na jakiegoś manuala… Ale zobaczymy :-> może od razu jakieś 250ccm :smiley: Myślałem w Kawie :mrgreen: