Problem z pracą silnika i spadek mocy oraz prędkości

Witam
Posiadam skutera Bartona Falcona 2t.
Było w nim wymienione cylinder z tłokiem pierścieniami i dyszami w gaźniku na 70. Jak go odebrałem od mechanika chodził pięknie i płynie. Docierałem go 300 km. I starałem się nie przekraczać 50km/h. W chwili przejechania 350 km skuter miał spadek mocy i prędkości oraz przy “dużym wysiłku” pojawiły się dziwne charnięcia. Szczególnie kiedy jedzie się 20.km/h. Na prostej nie mogę przekroczyć 50km/h a wcześniej kiedy był docieramy było to bez problemu. Tak samo od nie dawna silnik nie równo pracuje na postoju. Odpalam go za pomoc kopki. I obroty to od 3tys. Do 5,5 i cały czas jest góra dół z obrotami. Był czyszczone filtry oraz gaźnik. Czy możemy mi ktoś powiedzieć czego to wian i jak można to naprawić?

to miło że docierałeś do 300km nie jeżdżąc wiecej jak 50 (??? prawie maxem d???) ale jezeli to żeliwny cylinder to jesteś dopiero w 1/3 docierania.
Wiec istnieje dużą szansa że go zajeździłeś - a zgaduje że zestaw nie był z górnej półki - wiec tym łatwiej.
Mój zestaw 70cm z “salonu” dzwonił pierścieniami już od 20km przebiegu i nie wytrzymał nadwet 300km - taka jakosc.
Pomiar kompresji MANOMETREM dużo powie. Oprócz tego może masz nieszczelności w dolocie.