Problem z pracą silnika i spadek mocy oraz prędkości

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #665979 Reply
  Klaudiusz Żurek
  Uczestnik
  • Postów: 1

  Witam
  Posiadam skutera Bartona Falcona 2t.
  Było w nim wymienione cylinder z tłokiem pierścieniami i dyszami w gaźniku na 70. Jak go odebrałem od mechanika chodził pięknie i płynie. Docierałem go 300 km. I starałem się nie przekraczać 50km/h. W chwili przejechania 350 km skuter miał spadek mocy i prędkości oraz przy „dużym wysiłku” pojawiły się dziwne charnięcia. Szczególnie kiedy jedzie się 20.km/h. Na prostej nie mogę przekroczyć 50km/h a wcześniej kiedy był docieramy było to bez problemu. Tak samo od nie dawna silnik nie równo pracuje na postoju. Odpalam go za pomoc kopki. I obroty to od 3tys. Do 5,5 i cały czas jest góra dół z obrotami. Był czyszczone filtry oraz gaźnik. Czy możemy mi ktoś powiedzieć czego to wian i jak można to naprawić?

  #665982 Reply
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 051

  to miło że docierałeś do 300km nie jeżdżąc wiecej jak 50 (???? prawie maxem d????) ale jezeli to żeliwny cylinder to jesteś dopiero w 1/3 docierania.
  Wiec istnieje dużą szansa że go zajeździłeś – a zgaduje że zestaw nie był z górnej półki – wiec tym łatwiej.
  Mój zestaw 70cm z „salonu” dzwonił pierścieniami już od 20km przebiegu i nie wytrzymał nadwet 300km – taka jakosc.
  Pomiar kompresji MANOMETREM dużo powie. Oprócz tego może masz nieszczelności w dolocie.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Problem z pracą silnika i spadek mocy oraz prędkości
Twoje informacje:
Back to top button