problem z paskiem klinowym jak podmienić koło żeby mi wszedł

poszedł mi pasek i niewiem jak założyć nowy jest dobry ale niechce mi wejść musze chyba podmienić koło tak gdzieś przeczytałem czy coś żeby go wydłużyć ale niemam pojecia jak to zrobić bardzo prosze o pomoc

proszę o pomoc

Pasek zakładasz najpierw na reduktor momentu obrotowego (za sprzęgłem) potem wkładasz tulejkę i wkładasz na wał korbowy. Można sobie pomóc śrubokrętem wkładając tulejkę na śrubokręt, zahaczyć śrubokręt o wgłębienie w wale i naciągając pasek wcisnąć go na wał.

możesz trochę jaśniej pasek mam założony na tylne koło ale nieche mi wejść na przód może jakieś foto

Nie chce mi się pokrywki zdejmować by foto robić. Wariator jest na tulejce. Zdejmij ją z wału korbowego i włóż na trzpień śrubokręta gwiazdkowego. Teraz włóż na tulejkę pasek napędowy. Śrubokręt wsadź we wgłębienie w wale korbowym i lekko dociśnij. Następnie naciągnij śrubokrętem pasek - ciągniesz rączką śrubokręta w stronę kierownicy pamiętając, że koniec śrubokręta ten z gwiazdką ma siedzieć w wale. Tulejkę nakładasz na wał korbowy i wsuwasz pod wariator. Prościej się chyba nie da.

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

czyli tak mam wyjać tą *tulejke wsadzić pasek i siła wcisnać

Tak. Masz tulejkę z paskiem naciągnąć i siłą wsunąć na wał korbowy.

dadam że brakuje 0.5 cm

jak pokombinujesz ze śrubokrętem to wejdzie bez problemu, instrukcja jest wyżej :wink:

Ja to zawsze ściskałem jeden talerz korektora do dzwonu sprzęgła, talerze się rozchodziły, pasek wchodził głębiej, zmniejszała się średnica po której szedł pasek i nie było problemu z założenie na "przedzie".

Suwaek masz w 100% racje.Też tak robię :lol:

A ja robię swoim sposobem i nie narzekam.

madi twój sposób sie nie sprawdził niema szanas suawek lub krzysiek mogli byście mi opisac jak zrobic to inaczej jak mam scisnac ten talerz zeby wszedł mi na przód