Problem z osłoną na lampę i licznik w skuterze.

Cześć. Mam pewno pytanie, wiecie może lub ktoś z was miał podobny problem ... Otóż nie wiem, co jest z moją osłoną na lampę i licznik... są na niej jakieś jakby grube kreski, czego może to być przyczyna? Można to usunąć ?

Wszystko jest pokazane, na załączonym zdjęciu :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/17b5fc303dab759d.html

Kiepskie uszczelnienie pokrywy zegarów (się poci)....... Rozebrać, wysuszyć, uszczelnić (silikon, oryginalna uszczelka).
Widać że Ci co Ci go sprzedali poszli po łatwiźnie i nie założyli uszczelki.

Mówiłeś w innym temacie że nie wyciągałeś skutera od jesieni. Tak jak Wodzu pisze - nie uszczelniona pokrywa zegarów przez co do środka dostała się wilgoć i oto efekt. Resztę zrób tak jak Wodzu napisał.

Hmm, tylko nie jestem pewien czy to to coś da, ponieważ cała powierzchnia jest niemalże pokryta chropowatymi kreskami, wygląda to jakby było "stopione" ... Gdy przejadę ręka po tej osłonie, czuję tylko chropowatą i nierówną powierzchnię...

Kapuchon napisał
"...Mówiłeś w innym temacie że nie wyciągałeś skutera od jesieni...."

Ty piszesz:
"...cała powierzchnia jest niemalże pokryta chropowatymi kreskami, wygląda to jakby było "stopione..."

I tu sie kryje tajemnica czegoś takiego jak chemia:) Skroplinu zawierają kwasy zasadowe. Powierzchnie nie czyszczone, zaniedbane zostają pokryte kwasowymi wżerami.... A powietrze i to co się z niego wytrąca mamy pewnie krystaliczne...... Pozdrawiam

Czyli, nic już z tym 'fantem' nie da się zrobić ? :-)