Problem z odpowietrzeniem hamaulca przedniego

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #227746
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Witam
    Mam taki problem,bo chcę odpowietrzyć przedni hamulec lecz nie mogę odkręcić tego dekielka przy kierownicy od zbiorniczka płynu hamulcowego i przy zacisku tej śruby odpowietrzającej. Jest na to jakiś sposób?
    Chce to zrobić ponieważ mam zaciśnięte szczęki i skuter ma ciężko jechać przez to.
    To jest jakiś sposób na to?

    Z góry wielkie dzięki

    Pozdrawiam

    #227747
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no dekielek się odkręca śrubokrętem .. więc ja tu nie widzę problemu … ale to raczej coś z zaciskiem jest bo jak by był zapowietrzony to by raczej nie hamował …

    #227748
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    no tylko że to jest tak przykręcone że ani przy pojemniku ani przy zacisku śruby nie chcą puścić. jest on zapowietrzony bo trze i w ogóle mi prawie nie hamuje

    #227749
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Odpowietrzasz śrubką na zacisku, a nie zbiorniczkiem.

    #227750
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    ale chyba jak odkręcę tą śrubę i zacznę odpowietrzać to muszę dolać płynu hamulcowego,bo wydaje mi się że ubędzie on

    #227751
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    Malutko. Naciskasz hamulec parokrotnie i jak pod wpływem naciśnięcia leci pod ciśnieniem i ciurkiem to zakręcasz i git jest. Później parę razy przyciskasz i masz brzytwę.

    #227752
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    To tak dekielek musisz odkręcić bo prawda ubędzie ci płynu, najlepiej dopasuj dobry śrubokręt do śrubu jak nie to spróbuj delikatnie klepać po śrubokręcie młotkiem i odkręcać a odpowietrznik to spróbuj nasadką odkręcić

    #227753
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    jak nie możesz odkręcic przy zacisku to weź kawałek rury i w tedy na 100% się odkręci bo ja też tak miałem z tylnym zaciskiem od aerox, nie mogłem odkręcic, a jak założyłem rurę na klucz to poszło od razu.

    #227754
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    istnieje też mozliwość przekręcenia śruby i wtedy już nie odkrecisz tego .. wiec lepiej zanim się zabierzesz to użyj !dobrego! klucza , a do dekielka proponuje taki śrubokręt w który się bije młotkiem , używa się go do zapieczonych śrub .. Po angielsku nazywa się to Impact Driver .. ale po polsku nie znam nazwy

    #227755
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

    popsikaj też WD40 dokładnie i odczekaj jakieś 2 godz i wtedy próbuj jakoś … tylko z wyczuciem nie szarp ani nic tylko zwiększaj stopniowo siłę

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button