Problem z odpaleniem, sprawny akumulator kręci silnikiem, jest poprawna iskra,

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    lukash91
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

Siema.

Mam chińczyka,poprzedni właściciel pewnego razu odpalił go i w drodze mu zgasł, wymieniony akumulator na nowy, który trzyma napięcie prawidłowo, kręci silnikiem i słychać wysunięcie bendixa, silnik szarpie ale nawet nie załapie, z tego co udało mi się sprawdzić to:
    – świeca daje iskrę
    – przedmuchane wyjścia w gaźniku powietrzem jak i też przewody paliwowe
    -spryskiwanie pod świece i do gaźnika paliwa też nic nie dało
    -czy rozkręcać gaźnik i czyścić go po kolei czy rozkręcać pokrywę cylindra i tam szukać przyczyny
    -filtr paliwa przeczyszczany i powietrza też nie widać problemu
    -kopka nie działa więc kręcę akumulator aż siada i nawet nie zapali

jakie macie propozycje kolejności sprawdzania poszczególnych elementów, rozrusznik swobodnie kręci bez zawieszania, światła i elektryka działa, czy to ssanie zepsute czy też brak dawki paliwa w cylindrze

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

odepnij czujnik stopki bocznej, a przewód zatkaj zatyczką, która powinna wisieć na tym kablu od czujnika. Chyba, że masz tak zrobione, że tylko trzeba odpiąć czujnik. Być może to on jest przyczyną.

lukash91
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

sprawdzę dzięki….martwi mnie jednak ciągłe kręcenie elektrycznym rozrusznikiem i nawet dzięki wtłaczanemu paliwo pod świecę czy też do gaźnika nawet nie zamiele, macham manetką gazu, kopniak nie działa więc lipa:/// akumulator kręci jak szalony, silnik czuć że ciągnie, nie jestem pewien co do ssania elektrycznego,

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

Jeżeli jest zwarcie w czujnik stopki bocznej to iskra będzie za słaba, na odpalenie.

lukash91
    Użytkownik
    • 1
    • 3Postów:

czyli poprostu mam wykręcić ten czujnik ze stopki bocznej i kręcić tak??? spróbuje, może faktycznie gdzieś napięcie opada momentalnie, bo dziwne żeby paliwo było w gaźniku jak dmucham jak i filtrze a zamielić nawet nie ma zamiaru, bo cylinder czy jakaś regulacja zaworów odpada??

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button