Problem z odpaleniem skutera w zime :/

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Problem z odpaleniem skutera w zime :/

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Krzysiek557
    Krzysiek557
    Użytkownik

A więc tak mam mój nowy nabytek od wakacji Benzer Barnet GP 4T 😀 wszystko super się w nim sprawowało. Kiedy zrobiło się zimno odstawiłem go do garażu. Nagle w trakcie snu chciałem wybudzić maszynę. Po okołu 2 miesiącach postoju nie mogłem odpalić skutera (oczywiście z kopa). W końcu udało mi się odpalić sprzęt, który po krótkiej chwili zgasł czynność ta (czyli odpalanie i samoczynne gaśnięcie) powtarzała się chyba z 20 razy aż w końcu sprzęt odpalił na dobre. Jestem bardzo zaniepokojony co może być przyczyną takiej sytuacji, i jak w przyszłości uniknąć tego problemu. Dodam że skuter był magazynowany w temperaturze około +5 stopni. Z góry dziękuje za pomoc.

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Po prostu paliwo wyparowało z przewodów i gaźnika i zanim otworzył się kranik podciśnieniowy i napłynęło nowe to miałeś takie objawy. W skuterach to naturalne że trzeba po długim postoju trochę się pomęczyć.

Zipp Salmo: przebieg 57459km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 3991km. sezon 2019 – 1007km.

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Krzysiek557
    Użytkownik

dzieki właśnie tak myślałem

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Mam pytanie: Dla jakiego celu odpalałeś skuter w środku zimy? Aby jeździć nim gdzieś, czy po to, aby sobie pochodził?

Krzysiek557
    Użytkownik

Chwilke poszleć po śniegu 😀

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Gratuluje pomysłu. Na pewno na wiosnę twój silnik będzie bardzo zdrowy.
    Zamiast zostawić ten skuter i niech stoi, to w mrozie, gdzie olej jest gęsty odpalałeś go, a potem pewnie manetka na full.
    Olej gęsty, silnik nie ma smarowania, więc dochodzi do mikro zatarć, jak go potem jeszcze piąłeś na full od razu po odpaleniu, to jeszcze bardziej ci się zatarł.

Możliwe, że na wiosnę będziesz musiał przeprowadzić remont silnika, ale ni jest to pewne w 100%.

Krzysiek557
    Użytkownik

manetki na full sie nie dało poniewaz wtedy skuter nie ruszal trzeba bylo delikatnie a tak wogole to jechalem po dzialce gdzie nie jest za duzo miejsca…

Krzysiek557
    Użytkownik

ale wogóle dzieki za rade na przyszlosc bede madrzejszy

Zdjęcie profilowe Lukario
    Lukario
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

Zamiast zostawić ten skuter i niech stoi, to w mrozie, gdzie olej jest gęsty odpalałeś go, a potem pewnie manetka na full.
    Olej gęsty, silnik nie ma smarowania, więc dochodzi do mikro zatarć, jak go potem jeszcze piąłeś na full od razu po odpaleniu, to jeszcze bardziej ci się zatarł.
    Możliwe, że na wiosnę będziesz musiał przeprowadzić remont silnika, ale ni jest to pewne w 100%.

też tak kiedyś myślałem że podczas rozruchów czy przy dużych mrozach silnik ma słabe smarowanie , ale kiedy pewnego razu po bardzo długim czasie rozkręciłem stary silnik i zobaczyłem że na cylindrze nadal utrzymuje sie film olejowy – zmieniłem zdanie.zresztą mam na podwórku pół butelki nowego oleju i ostatnio potrząsałem butelką i gęstość miał jak w lato. A co do przepalania, to ja jeżdżę w zimę kiedy są warunki(pewnie z 20-30 zimnych rozruchów przez całą zimę by się uzbierało), skuter sobie stoi cały czas na dworzu , odpalam , zrzucam śnieg i jadę- objawów zatarcia nie zauważyłem. Ludzie w zimę gazują samochody żeby szybciej się nagrzało w środku i wszystko działa. Obecne oleje mają bardzo dobre właściwości.

Barton Orlando 2T – rozbity 😛
    Baotian BT49QT9- 20600km
    Zdjęcie profilowe matex85
    matex85
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

zależy jaki kolega ma olej, lepkość itp. jeśli ma np. 10w-40 to olej powinien tak samo zachowywać się przy -20 stopniach jak i przy 20 stopniach na plusie. i to nie jest jakaś długa droga, jaką olej musi przejść żeby zacząć smarować silnik, w silnikach samochodowych lub w większych motocyklach sprawa wygląda w ogóle inaczej. są też oleje castrol magnatec, olej ten przylega do części silnika i eliminuje tak zwany suchy start.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie