Problem z przkładnia rozrusznika

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Problem z przkładnia rozrusznika

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #629925 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Mati159
    Mati159
    Użytkownik

Witam
    Mam Keeway Fact City 2t i mam z nim pewien problem. Otóż dzisiaj po odpaleniu skuterka i dodaniu gazu usłyszałem jakiś metaliczny dźwięk z okolic wariatora. Więc jak przyjechałem do domu zajrzałem pod pokrywe przekładni skprawdzic co sie stało (podczas jazdy wszystko było w porządku). Wariator wygląda ok. Pasek też. Odpaliłem skuterka bez pogrywy i w czasie kiedy puściłem przycisk rozrusznika usłyszałem znowu ten metaliczny dźwięk (jakby zęatki sie nie zazębiały lub cos podobnego). Zgasiłem go i odpaliłem go jeszcze raz. Wszystko ok więc składam go w całość. Bo złożeniu chciałem odpalić. Na rozrusznik sie nie dało więc użyłem kopki. Lecz podczas używania kopki słychać było, jakbym zamiast kopki używał rozrusznika (?). Ściągnąłem jeszcze raz pokrywe i okazało sie ze podczas kręcenia wałem obraca się również ta zębatka, która łączy rozrusznik wraz z wałem. Wiem ze nie powinna sie ona obracac podczas krecenia wałem. I tutaj moje pytanie: co sie zepsuło? co nie gra? Dodam ze wykręciłem tą zebatke, przeczysciłem troche nasmarowałem i to nic nie dało. Wykręciłem ją całkowicie bo jutro rano potrzebuje mojego skuterka aby dojechac do szkoły i odpala na kopke. Rozrusznik ładnie kręci bez tej zebatki.

• Ten temat został zmodyfikowany3 lata, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Mati159 Mati159.
    • Ten temat został zmodyfikowany3 lata, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Mati159 Mati159.
    #629943 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

sprzęgło jednokierunkowe rozrusznika – wchodzi na to że na stałe połączyło duże koło zębate pośrednie z wałem.
    To te dwa elementy po prawej – to są sprzęgła jednokierunkowe.
    ssd

i to co zrobiłes to nie jest najlepszy pomysł. To duże koło zębate i ta płaska podkładka pod nim nie są wymyślone do ciągłej pracy przez kilka kilometrów. Jeżeli faktycznie wciąż ci się kręci duże koło zębate wraz z pracującym silnikiem to zatrze ci się to.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Problem z przkładnia rozrusznika
Informacje o Tobie: