Problem z odpaleniem skutera.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Elo, miałem ostatnio (październik/listopad) problemy z garażowaniem skutera, więc przestał się trochę na zewnątrz, stał może miesiąc, po czym nie chce mi w ogóle odpalić, wymieniłem świecę na NGK, dalej nic, skuter stoi w ciepłym pomieszczeniu i nie daje oznak „życia”.
    Dodam że przed tym postojem wszystko działało cacy. To pierwsza sprawa, druga jest taka:
    Tylni hamulec strasznie lekko mi chodził po szlifie cylka (trzeba było zdjąć cały tylni napęd i założyć z powrotem) można było go małym palcem docisnąć do manetki bez najmniejszego wysiłku, lecz słabo hamował, po paru dniach było wszystko w porządku nagle w trakcie jazdy, bum, tak jakby się zerwał nie hamował, w ogóle nie było oporu przy naciskaniu, po krótkim czasie, „stwardniał” o.O jak kamiećń nie da się go wg nacisnąć, nie wiem o co chodzi.
    Będę szczerze wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
    Skuter : Zipp zico simpli 2008, 50 cm3

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Sprawdź czy paliwo w gaźniku jest w ogóle skoro nie odpala.

co do linki sprawdź czy na pewno wszystko jest dobrze podpięte.
    ja w keewayu kiedyś linki nie przełożyłem przez taką dziurkę w karterze i przez to właśnie też tak lekko chodził hamulec.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Właśnie te paliwo muszę sprawdźić, pare razy miałem przypadek że po zatankowaniu na suchy zbiornik, skuter nie chciał odpalić bo wacha nie dopływała, po dmuchnięciu w przewód i szybkim włożeniu na gaźnik działało jak cacy, sprawdźę, co do tej linki też ją oblookam z każdej strony, ale żeby był twardy jak kamiećń…

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Nie odpala się moto zimą, jak nie chcesz nim jeździć.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Jak stał dłuższy czas na dworku, dostał wilgoci, to prawdopodobnie styki zaśniedziały i nie łączy. Ja tak miałem, jak dłużej postał.

Grzebałeś coś

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Jakie styki ? Nic nie grzebałem jak wyżej napisałem wymieniłem tylko świecę zapłonową, dodam że odpalam go z kopa i nie daje oznak życia.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

Stygmata napisał:

Jakie styki ?

Styki kabli pomiędzy akumulatorem, cewką zapłonową i CDI. Mogły zajść jakimś syfem(zrobione z kiepskiej jakości metalu śniedzieją) i mają słabe przewodzenie 😉 Oczyść to delikatnie nożykiem, pospinaj i sprawdź 😉

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

najlepiej wstaw go gdzieś do kumpla , kto ma ogrzewany garaż postoi z 2 dni i odjedzie mu , ja mialem podobnie tylko że mroz hardcorowy odpuscił i za 1 kopem. 😀

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 923Postów:

UP.
    ma ktoś jakiś pomysł co do tej linki ? Skuter chodzi, wystarczyło kopnąć z 20 razy ;p.
    Co do hamulca, dziwne aby tak bez żadnego przestawiania i ruchu nagle coś się z linką stało ?..
    Będę wdzięczny za pomoc.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button